Właścicielka psa ukarana za ZBYT GŁOŚNE SZCZEKANIE. Sąd w Elblągu wydał wyrok

i

Autor: pexels.com Właścicielka psa ukarana za ZBYT GŁOŚNE SZCZEKANIE. Sąd w Elblągu wydał wyrok

Sąsiadowi przeszkadzało zbyt głośne SZCZEKANIE PSA. Właścicielka została ukarana przez sąd

2021-12-22 9:21

Czy za zbyt głośne szczekanie psa można zostać ukaranym? Owszem. Właścicielka owczarka Fado otrzymała naganę za to, że szczekanie jej pupila było uciążliwe dla sąsiada. Sprawą musiał zająć się Sąd Okręgowy w Elblągu, do którego trafiła apelacja od wyroku sądu rejonowego złożona przez obrońcę obwinionej.

Jak przekazał PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski, sprawa toczyła się przeciwko Ewie W. i została wszczęta w związku z hałasowaniem psa obwinionej. Jak przypomniał sędzia Koronowski, Sąd Rejonowy w Elblągu w połowie czerwca tego roku uznał obwinioną Ewę W. za winną tego, że w okresie od lipca 2018 do lutego 2019 roku nie wykonywała obowiązku określonego w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Elbląg. Sąd uznał, że pies będący pod jej opieką, był uciążliwy dla otoczenia, bo hałasował. Tym samym właścicielka działała na szkodę zawiadamiającego Piotra S.

Sąd rejonowy wymierzył właścicielce owczarka karę nagany. Jednocześnie uniewinnił kobietę od dwóch innych czynów - od złośliwego naruszania spokoju psychicznego zawiadamiającego oraz od zarzutu szczucia psem.

Jak podał sędzia Koronowski, Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy zaskarżony wyrok sądu rejonowego i zasądził od obwinionej na rzecz oskarżyciela posiłkowego Piotra S. kwotę prawie 2,3 tys. zł tytułem wydatków związanych z ustanowieniem pełnomocnika z wyboru. Zwolnił obwinioną od ponoszenia na rzecz Skarbu Państwa kosztów sądowych w postępowaniu odwoławczym.

To już kolejna sprawa dotycząca szczekania Fado. W poprzedniej właścicielka owczarka także została ukarana karą nagany.

Daria Marx "Paranoia" o początkach swojej kariery, Eurowizji oraz występie przed szwedzką rodziną królewską

Na te psy musisz mieć zezwolenie! Zobacz listę najgroźniejszych ras w Polsce