Podpisanie umowy

i

Autor: UM Elbląg Podpisanie umowy na modernizację szpitala

Rusza rozbudowa i modernizacja Szpitala Miejskiego w Elblągu

2020-11-23 13:50

Ponad 40 milionów złotych pochłonie rozbudowa i modernizacja Szpitala Miejskiego. W Urzędzie Miejskim podpisana została umowa z wykonawcą na budowę nowego bloku operacyjnego z centralną sterylizatornią. Firma z Gdańska, która wygrała przetarg zmodernizuje również cztery oddziały szpitalne.

Budowa bloku operacyjnego rozpocznie się w najbliższym czasie, a w sprawie oddziałów do remontu podpisaliśmy porozumienie z wykonawca, przedłużając termin rozpoczęcia prac na połowę stycznia – mówił Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu.

Podczas prac instalacyjnych blok operacyjny wyposażony zostanie m.in. w kolumny chirurgiczne, kolumny anestezjologiczne, lampy operacyjne, system integracji sal operacyjnych, szafy chirurgiczne wbudowane w system paneli ściennych. W ramach wyposażenia przewiduje się zakup m.in.: stołów operacyjnych, ssaków medycznych, pomp infuzyjnych, kardiomonitorów, defibrylatorów, wózków zabiegowych, myjni dezynfektorów - przelotową do sprzętu transportowego, pojemników sterylizacyjnych z wyposażeniem, myjni ultradźwiękowej, stacji uzdatniania wody, zgrzewarki rotacyjnej.

Zaplanowane zostało również wyposażenie sal chorych m.in. w panele przyłóżkowe z oświetleniem nocnym, funkcją przywołania personelu, wtykami gazów medycznych, łóżka oraz szafki przyłóżkowe, szaf lekarskich, regałów magazynowych, zabudowy meblowe oraz wyposażenie meblowe typu krzesła, stoły, szafy, fotele obrotowe.

- To bardzo dobry dzień dla miasta i naszych mieszkańców. Od dłuższego czasu zabiegaliśmy o modernizację Szpitala Miejskiego. Musieliśmy po pierwszym przetargu trochę zmienić zakres przedsięwzięcia, ale najważniejsze jest to, że projekt otrzymał dofinansowanie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W maju rozpoczęły się procedury przetargowe. Dziś możemy podpisać umowę na budowę bloku operacyjnego. Wykonawcą tego zadania jest firma Kamaro z Gdańska. Zadanie to opiewa na kwotę 24 950 000,00 zł– podkreślał prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

200 dzieł do wylicytowania w 29. Aukcji Wielkiego Serca

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?