Rewolucja w rozwodach. Projekt wkrótce trafi do Sejmu. Co dokładnie się zmieni?

i

Autor: Unsplash - Wedding Photography Rewolucja w rozwodach. Projekt wkrótce trafi do Sejmu. Co dokładnie się zmieni?

REWOLUCJA W ROZWODACH. Projekt wkrótce trafi do Sejmu. Co dokładnie się zmieni?

2022-01-18 8:34

Nadchodzą wielkie zmiany w rozwodach. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt, który wkrótce trafi do Sejmu. Nowe przepisy, według resortu Zbigniewa Ziobry, mają pomóc małżeństwom mającym pod opieką nieletnie dzieci. O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Możliwe, że wkrótce o rozwód w Polsce będzie znacznie trudniej. Projekt przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości lada moment trafi do Sejmu. Co się w nim znalazło? Jak informuje "Super Express", zupełną nowością ma być postępowanie informacyjne, które trzeba będzie obowiązkowo odbyć przed złożeniem pozwu o rozwód. Ma ono trwać co najmniej miesiąc. Po jego zakończeniu, w trakcie postępowania o rozwód, sędzia będzie mógł je zawiesić, jeśli uzna, że są szanse na utrzymanie małżeństwa. Ponadto, w przypadku małżeństw z nieletnimi dziećmi sąd będzie miał obowiązek zaproponować im bezpłatne spotkanie mediacyjne.

– Teraz do sądów trafiają pozwy, które w 10 proc. nie kończą się rozwodem. Liczymy na to, że dzięki mediacjom ten odsetek znacząco się zwiększy. Szacujemy, że skorzysta z nich od 30 do 50 proc. par – powiedział cytowany przez SE Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Marlena Maląg

W tych sytuacjach NIE DOSTANIESZ ŚLUBU w kościele. Lista 12 powodów [GALERIA]