Ptasi Piknik

i

Autor: Pixibay

Ptasie kino w pobliżu Krynicy Morskiej już w ten weekend

2021-09-28 10:33

Pierwszy weekend października odbywa się wielkie ptasie święto pod nazwą Europejskie Dni Ptaków, jest to dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków.

Nadleśnictwo Elbląg wraz ze Stowarzyszeniem „Drapolicz” i licznymi partnerami zapraszają 2 i 3 października od godziny 9 do 16 ( w sobotę i niedzielę) do wspólnego obserwowania migrujących nad naszymi głowami ptaków. Przy dawnej leśniczówce Krynica Morska, w połowie drogi pomiędzy Krynicą Morską, a Piaskami pod okiem ornitologów i leśników policzymy przelatujące ptaki.

W programie Ptasiego Pikniku przewidujemy:

warsztaty i naukę rozpoznawania gatunków,odłowy i obrączkowanie ptaków,opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej,spotkania z artystami zafascynowanymi przyrodą,konkursy z nagrodami,ognisko, na którym będzie można usmażyć przywiezioną ze sobą kiełbaskę,ptasie kino,warsztaty pirograficzne,budowanie drewnianych skrzynek lęgowych,spokój i mamy nadzieję, ładną pogodę;Piknik jest imprezą bezpłatną i otwartą dla każdego zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Więcej szczegółów można znaleźć profilu społecznościowym Nadleśnictwa Elbląg i Stowarzyszenia Drapolicz.

Zaatakował Cię pies? Zobacz, jak się zachować?
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?