politechnika współpraca

i

Autor: ZSIŚiU

Przyszli energetycy z Elbląga współpracują z Politechniką

2022-05-30 13:44

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług ściśle współpracuje z Politechniką Gdańską. W ramach podpisanego porozumienia przeprowadzane są konsultacje wdrażanych programów nauczania z przedmiotów ścisłych i zawodowych, uczniowie łączą naukę w szkole z wybranymi zajęciami przewidywanymi tokiem studiów.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy drugiej i trzeciej kształcący się w zawodzie Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (Technik OZE) zgłębiali tajniki wiedzy z branży energetycznej pod czujnym okiem wykładowców uczelni. Podczas cyklicznych warsztatów prowadzonych w szkole uczniowie poszerzyli wiedzę z podstaw techniki pomiarowej odnośnie temperatury, ciśnienia oraz natężeń przepływu. Podsumowanie działań odbyło się w formie zajęć laboratoryjnych na wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Młodzież przeprowadziła badania efektywności cieplnej kolektora słonecznego w warunkach laboratoryjnych. Pozwoliło to uczniom lepiej zrozumieć zagadnienia omawiane podczas zajęć w szkole. Dzięki współpracy przyszli fachowcy z branży OZE mieli okazję wziąć udział w wykładach, ćwiczeniach oraz zajęciach laboratoryjnych i poczuć się jak studenci.

Tegoroczny cykl spotkań odbywał się w ramach programu Uranium Supporting Cooperation With High Schools realizowanego przez Politechnikę Gdańską z 6 szkołami średnimi technicznymi.

Ścisła współpraca ZSIŚiU z gdańską uczelnią będzie kontynuowana w kolejnych latach. Na wrzesień 2022r. zaplanowano między innymi spływ kajakowy Radunią szklakiem elektrowni wodnych, a w późniejszym czasie zajęcia laboratoryjne na Politechnice Gdańskiej odnośnie turbin wodnych.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Sonda
Czy Adam Małysz będzie dobrym prezesem PZN?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE