prace

i

Autor: UM Elbląg

Prawie 2 mln złotych dofinansowania na przebudowę ul. Zw. Jaszczurczego

2023-02-20 9:57

Ruszyły prace dot. połączenia ul. Zw. Jaszczurczego z Al. Grunwaldzką. Budowa skrzyżowania obu ulic oraz przebudowa odcinka ul. Zw. Jaszczurczego to kolejna ważna inwestycja drogowa realizowana w naszym mieście. Jej celem jest przede wszystkim udrożnienie ruchu w tej części miasta oraz poprawa bezpieczeństwa. Koszt to prawie 4 mln złotych.

Inwestycję realizuje firma MTM z Gdyni. W dniu 13.01.2023 r. przekazano wykonawcy robót teren budowy. Wprowadzono tymczasową organizację ruchu polegającą na wyłączeniu z ruchu (z wyjątkiem pojazdów budowy) odcinka ulicy Zw. Jaszczurczego od ul. Oboźnej do Placu Grunwaldzkiego. Wprowadzono także na tym odcinku ograniczenie ruchu pieszych. Ruch pieszy na kierunku Oboźna - Grunwaldzka umożliwiony jest odcinkiem chodnika po wschodniej stronie ul. Zw. Jaszczurczego i przez istniejącą kładkę przez rzekę Kumieli w kierunku ul. Widok.

Aktualnie prowadzone są prace związane z usunięciem kolizji sieci infrastruktury technicznej z projektowaną drogą (przebudowa sieci gazowej), budową kanału technologicznego, rozbudową oświetlenia. Na wykonanie prac wykonawca ma 8 miesięcy od przekazania terenu budowy.

Wiosna idzie! Pierwsze krokusy już zakwitły w Szczecinie
Sonda
Czy obawiasz się, że sztuczna inteligencja zabierze nam pracę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE