Nielegalne automaty

i

Autor: KAS Elbląg

Prawie 100 automatów do gier na zapleczu firmy

2021-12-02 11:31

Funkcjonariusze KAS z Elbląga ujawnili 94 nielegalne automaty i części składowe do ich produkcji i serwisowania. Urządzenia ukryte były w budynku na zapleczu dużego zakładu produkcyjnego. Zabezpieczona dokumentacja świadczyła o kolportowaniu automatów do punktów na terenie całej Polski.

Działania funkcjonariuszy KAS z Elbląga w listopadzie br. zaowocowały ujawnieniem niemal fabryki automatów. Podczas kontroli drogowej mundurowi zatrzymali pojazd, w którym przewożone były automaty do gier. Przeprowadzili oni czynności potwierdzające nielegalny charakter urządzeń, a następnie udali się do miejsca, skąd automaty zostały wysłane.

Okazało się, że trafili na zakład produkcyjno-serwisowy nielegalnych automatów. W pomieszczeniach parterowego budynku znajdowały się 94 urządzenia do prowadzenia nielegalnych gier. Była tam ogromna ilość części składowych automatów: komputery, twarde dyski, monitory, hoppery, wrzutniki monet, oprogramowanie do automatów. Wszystkie przedmioty zostały zajęte jako dowody w sprawie. Zabezpieczono również dokumentację świadczącą o nielegalnym urządzaniu gier hazardowych, ich serwisowaniu oraz kolportowaniu na poszczególne nielegalne punkty gier w Polsce. Sprawę będzie prowadzić Referat Dochodzeniowo-Śledczy w Elblągu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?
Szczeciński marynarz w stroju świętego Mikołaja przypomina o zbliżających się świętach