Nagrody prezydenta miasta Elbląga

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu Nagrody prezydenta miasta Elbląga

Poznaliśmy Laureatów Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2021

2022-01-07 13:40

Tradycyjnie już 6 stycznia w wieczór Trzech Króli poznaliśmy laureatów nagród Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego za rok 2021. Z uwagi na pandemię, uroczystość wręczenia nagród oraz Koncert Noworoczny nie mogły odbyć się z udziałem publiczności. Publiczność mogła jedynie obejrzeć koncert za pośrednictwem telewizji i mediów społecznościowych.

Tradycyjnie, podczas gali Prezydent Witold Wróblewski wręczył Nagrody za 2021 rok za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz miasta. Zostały one przyznane w 9 kategoriach.

W kategorii Przedsiębiorczość i innowacja laureatem został Pan Mirosław Markiewicz – właściciel firmy Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z siedzibą w Elblągu.

W kategorii Ochrona zdrowia nagrodę otrzymał Dział Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Za Działalność społeczną nagrodzona została Pani Teresa Urban - pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. osób starszych, członek zarządu Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych, przewodnicząca Elbląskiej Rady Seniorów.

W kategorii Kultura i Sztuka nagrodę otrzymało Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID.

Laureatem w kategorii Działalność oświatowa i naukowa został Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu.

W kategorii Sport i Turystyka nagrodzony został Pan Robert Karaś – elblążanin, Mistrz i rekordzista świata na dystansie pięciokrotnego Ironmana w 2021 roku.

Za działalność ekologiczną laureatką została Pani Anna Kamińska prowadząca, Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki, Prezes Fundacji "ZWIERZĘTOM W POTRZEBIE".

W kategorii Inne nagrodę otrzymało dwóch laureatów: Gerhard Przybylski, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Elblągu oraz Marco Cocchieri, właściciel restauracji AMORE MIO.

Nagrodę honorową otrzymał natomiast Edward Parzych. Elbląski przedsiębiorca, kolekcjoner dawnego rzemiosła i sztuki, mecenat sportu.

Galę uświetnił koncert w wykonaniu Karoliny Leszko – wokalistki, uczestniczki programów: The Voice of Poland i Must Be The Music oraz Marcina Jajkiewicza – wokalisty jazzowego, musicalowego oraz rozrywkowego, aktora musicalowego i dyplomowanego instruktora wokalnego, w towarzystwie muzyków Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Ariela Ludwiczaka. W programie koncertu znalazły się polskie i światowe przeboje lat 20 i 30. W bogatym repertuarze usłyszeć mogliśmy m.in. takie utwory jak: Tango milonga, This Can’t Be Love, Seksapil, czy Powróćmy jak za dawnych lat.

Powtórkę z Gali wręczenia nagród oraz koncertu obejrzeć można w mediach społecznościowych Miasta Elbląg.

Przejazd kolejowy w oku policyjnej kamery! Posypały się mandaty