Piekarczyk

i

Autor: facebook Miasto Elbląg

Pięć mosiężnych Piekarczyków. Mieszkańcy wybrali

2022-06-23 12:45

Legendarny elbląski Piekarczyk był już na kartkach pocztowych, fotkach i na okolicznościowej monecie. W niedalekiej przyszłości pojawi się także w postaci pięciu mosiężnych figur na elbląskim Starym Mieście, dołączając tym samym do Piekarczyka stojącego już przed Bramą Targową. Właśnie zakończyło się głosowanie.

Pomysł mosiężnych figur przedstawili miejscy radni. Spodobał się on na tyle, że jest właśnie wcielany w życie. W pierwszej kolejności do przedstawienia swoich propozycji wraz z lokalizacją zaproszono szkoły, przedszkola oraz mieszkańców miasta. Elblążanie zgłosili blisko 60 propozycji. Następnie komisyjnie wybrano dziesięć z nadesłanych prac, na które mieszkańcy mogli głosować do 20 czerwca. Łącznie zagłosowały 632 osoby wybierając do realizacji pięć następujących figur:

I miejsce - Piekarczyk z książką - lokalizacja przed Biblioteką Elbląską – 439 głosów;II miejsce - Piekarczyk z gęsim piórem - lokalizacja przy I LO – 431 głosów;III miejsce - Piekarczyk z wagą szalkową (na jednej szali worek ze zbożem, na drugiej monety) – lokalizacja - ul. Wybrzeże Gdańskie (obok Specjal Pubu) – 396 głosów;IV miejsce - Piekarczyk z wędką - lokalizacja na murku przy Moście Wysokim – 395 głosów;V miejsce - Piekarczyk z kotwicą - lokalizacja Bulwar Zygmunta Augusta – 328 głosów.

Teraz Miasto wyłoni firmę, która wykona projekty wszystkich figurek, a następnie ich mosiężne odlewy. Wypatrujmy więc Piekarczyków na Starym Mieście.

Mąż i ojciec podpalił dom swojej rodziny
Sonda
Co sądzisz o nowej fryzurze królowej Elżbiety II?