Piłkarska Elbląska Liga Amatorów Hydrobud

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Piłkarska Elbląska Liga Amatorów Hydrobud

Pela zakończona. Dziesiąty już sezon Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów Hydrobud przeszedł do historii

2021-06-11 14:35

Tym razem o tytuł najlepszej amatorskiej ekipy w mieście rywalizowało 11 drużyn. Po rundzie jesiennej wycofał się zespół Orlikowa Ekipa, zatem jego wyniki zostały anulowane. Spotkania rozgrywano na dwóch boiskach typu Orlik. Na przemian na obiekcie przy ul. Mickiewicza i Piłsudskiego. Pojedynki trwały dwa razy po 15 minut.

W poprzednim, niedokończonym sezonie, tytuł mistrza przypadł zawodnikom Metrotestu. Oni byli zatem głównym kandydatem do kolejnego triumfu. Kilka innych zespołów jednak także mierzyło wysoko, zatem rozgrywki zapowiadały się bardzo emocjonująco. Od początku wykrystalizowała się trójka, która zdominowała ligę. W jej skład weszły oczywiście Metrotest, a także drużyny PUB Sąsiedzi i IWO Skraw Team. Pomiędzy tymi zespołami najlepiej radził sobie obrońca tytułu, co wpłynęło na jego sukces. Srebrny medal wywalczyli gracze IWO, a brązowe zdobyli Sąsiedzi. Natomiast pozostałe drużyny toczyły ze sobą w miarę wyrównany bój.

W składach znajdowało się łącznie 176 zawodników, którzy wpisali się na listę strzelców 531 razy. Daje to całkiem wysoką średnią prawie 6 bramek na każde spotkanie. Najwięcej zdobyła ich ekipa Metrotestu, strzelając 84 gole. Królem strzelców został jednak zawodnik IWO - Damian Nazarek, który zaskakiwał bramkarzy aż 28 razy.

Wręczenie medali i pucharów dla trzech najlepszych ekip odbędzie się 20 czerwca na Placu Jagiellończyka podczas XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka około godz. 13.15.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

TAK TRENOWALI PIŁKARZE REPREZENTACJI POLSKI 10 CZERWCA
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?