Festyn na Kalbarze

i

Autor: MOSIR Elbląg

Paintball, gry i zabawy czyli rodzinny festyn na Kalbarze

2021-07-23 10:13

Przed nami pierwsza tego lata impreza rodzinna organizowana przez MOSiR na torze Kalbar. W niedzielę, 25 lipca, w godzinach 12.00-17.00 odbędzie się festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Wśród atrakcji m.in.: tor przeszkód dla najmłodszych, hulajnogi elektryczne, paintball oraz pokaz sprzętu wojskowego.

Na Torze Kalbar dostępnych będzie wiele ciekawych atrakcji związanych z bezpieczeństwem i dobrą zabawą dla naszych pociech. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępni swój symulator zderzeń oraz alkogogle. Przy stoisku Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będzie można sprawdzić z bliska jak wygląda nowoczesny radiowóz czy posłuchać wykładu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zapobieganiu uzależnieniom.

Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych powinien cieszyć się pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie wchodzący w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze WOT zorganizują także specjalne stanowisko z paintballem. Natomiast elbląska Straż Miejska udostępni grę planszową dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na powierzchni toru będą przygotowane także specjalne przeszkody, równoważnie, slalomy, znaki drogowe, które utworzą atrakcyjny tor przeszkód dla rowerków, hulajnóg, wrotek czy rolek.

Fani hulajnóg elektrycznych będą mogli natomiast bezpłatnie skorzystać z toru do swobodnej jazdy. Na torze odbędą się także warsztaty jazdy na rolkach, które poprowadzi profesjonalny instruktor. Natomiast animatorzy wszystkim chętnym dzieciom przyozdobią buzie kolorowymi wzorami. Każdemu uczestnikowi zajęć sportowych zalecamy założenie kasku i ochraniaczy. Warto także pamiętać, że podczas festynu w godz. 12-17 ograniczona będzie możliwość tradycyjnej szybkiej i swobodnej jazdy na torze. Serdecznie zapraszamy, wstęp na imprezę jest wolny.

Progi zwalniające dla rowerzystów

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]