Elbląg święta

i

Autor: UM Elbląg

Paczki, potrawy wigilijne i dodatkowe zasiłki w Elblągu na tegoroczne Święta

2020-12-17 11:22

Świąteczne paczki, pakiety z wigilijnymi potrawami i dofinansowania na zakup żywności. Tradycyjnie elbląski samorząd przygotowuje świąteczne wsparcie dla osób starszych i potrzebujących. Chodzi o to, by najbardziej potrzebujący, mogli jak co roku poczuć atmosferę świąt. Mimo pandemii - i wynikających z niej ograniczeń.

10 elbląskich firm gastronomicznych, które jako pierwsze zgłosiły swój akces do uczestnictwa w Wigilijnej pomocy, na zamówienie Urzędu, przygotowuje 1000 zestawów potraw wigilijnych (barszcz czerwony z uszkami lub pasztecikiem, bigos wigilijny, pierogi z kapustą i grzybami, ciasto, pieczywo). We współpracy z elbląskim MOPS wskazanych zostało 11 organizacji, które swoim podopiecznym w dniach 21 i 22 grudnia przekażą przygotowane posiłki. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę pomoc – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

Do osób starszych i najbardziej potrzebujących trafią również świąteczne paczki z artykułami spożywczymi. Wśród obdarowanych będzie między innymi 260 elbląskich kombatantów. Ponadto rodzice 374 dzieci, które nie uczęszczają do szkoły, a mają dożywianie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymają pomoc finansową w formie zasiłków celowych na łączną kwotę 74.800 zł.

Mural na 50. rocznicę wydarzeń Grudnia 1970 w Szczecinie
Sonda
Czy przychodnie lekarskie powinny zostać znowu otwarte?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE