Elbląg święta

i

Autor: UM Elbląg

Paczki, potrawy wigilijne i dodatkowe zasiłki w Elblągu na tegoroczne Święta

2020-12-17 11:22

Świąteczne paczki, pakiety z wigilijnymi potrawami i dofinansowania na zakup żywności. Tradycyjnie elbląski samorząd przygotowuje świąteczne wsparcie dla osób starszych i potrzebujących. Chodzi o to, by najbardziej potrzebujący, mogli jak co roku poczuć atmosferę świąt. Mimo pandemii - i wynikających z niej ograniczeń.

10 elbląskich firm gastronomicznych, które jako pierwsze zgłosiły swój akces do uczestnictwa w Wigilijnej pomocy, na zamówienie Urzędu, przygotowuje 1000 zestawów potraw wigilijnych (barszcz czerwony z uszkami lub pasztecikiem, bigos wigilijny, pierogi z kapustą i grzybami, ciasto, pieczywo). We współpracy z elbląskim MOPS wskazanych zostało 11 organizacji, które swoim podopiecznym w dniach 21 i 22 grudnia przekażą przygotowane posiłki. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę pomoc – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

Do osób starszych i najbardziej potrzebujących trafią również świąteczne paczki z artykułami spożywczymi. Wśród obdarowanych będzie między innymi 260 elbląskich kombatantów. Ponadto rodzice 374 dzieci, które nie uczęszczają do szkoły, a mają dożywianie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymają pomoc finansową w formie zasiłków celowych na łączną kwotę 74.800 zł.

Mural na 50. rocznicę wydarzeń Grudnia 1970 w Szczecinie
Sonda
Czy przychodnie lekarskie powinny zostać znowu otwarte?