Nowy mural na elbląskim Zatorzu

i

Autor: Marcin Mongiałło Nowy mural na elbląskim Zatorzu

Nowy elbląski mural. To efekt akcji Zatorze w kolorze

2021-07-22 9:34

Zakończyły się prace, związane z powstaniem muralu na jednym z budynków ZBK, przy ul. Skrzydlatej. Mural powstał z inicjatywy młodzieży, skupionej w Europejskim Korpusie Solidarności, w ramach projektu „Zatorze w kolorze”.

W uroczystej prezentacji muralu, połączonej z festynem dla mieszkańców budynku, uczestniczył wiceprezydent Michał Missan.

- Bardzo dziękuję młodzieży oraz ich opiekunom za inicjatywę pokolorowania przestrzeni, zaangażowanie i aktywizację lokalnej społeczności. Street art, którego jednym z rodzajów jest właśnie mural, jest coraz bardziej popularny. Sztuka ta budzi czasem kontrowersje i mieszane uczucia. Wizje artystów spotykają się z różnym odbiorem. Ale na tym to polega. Mural, który powstał na budynku ZBK przy ul. Skrzydlatej jest pilotażowym przedsięwzięciem. Teraz będziemy chcieli poznać opinie mieszkańców na ten temat. Jeżeli będą one pozytywne, to wyrazimy zgodę na pomalowanie kolejnych budynków. Wspólnie z organizatorami tego przedsięwzięcia będziemy także chcieli skonsultować projekty, które zostały przygotowane. Wiem, że niektóre ich elementy budzą zastrzeżenia, dlatego warto przeanalizować je jeszcze z mieszkańcami i radnymi – mówił wiceprezydent Elbląga Michał Missan.

Swoje opinie na temat muralu mieszkańcy mogą przesyłać drogą elektroniczną na adres biura prasowego – biuroprasowe@umelblag.pl

Nowy mural na elbląskim Zatorzu

i

Autor: Marcin Mongiałło Nowy mural na elbląskim Zatorzu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Street art w Bydgoszczy - coraz więcej murali zdobi miasto