EOK on line

i

Autor: EOK

Niepodległa spod smyczków. Koncert będzie można oglądać online

2020-11-06 20:25

Biało-czerwonych melodii nigdy dość i dlatego Elbląska Orkiestra Kameralna szykuje okolicznościowy koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W dniu 11 listopada zapraszamy do uczestniczenia w koncercie online, aby wysłuchać takich pieśni, jak „Prząśniczka” czy „My, Pierwsza Brygada”. Tym razem w wersji rozrywkowej.

W dniu 11 listopada zapraszamy do uczestniczenia w koncercie online, aby wysłuchać takich pieśni, jak „Prząśniczka” czy „My, Pierwsza Brygada”. Tym razem w wersji rozrywkowej.

Nad przebiegiem koncertu będzie czuwał Bartosz Smorągiewicz: multiinstrumentalista, kompozytor i jazzman. Od lat zachwyca swoimi umiejętnościami melomanów na różnych kontynentach – prócz licznych krajów europejskich występował m.in. w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Jest także laureatem szeregu konkursów, w tym Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy.

W roli wokalistów wystąpią Aurelia Luśnia i Piotr Kosewski – Aurelia ze swoimi utworami gościła m.in. na falach Polskiego Radia, radiowej Jedynki i radiowej Trójki. W swoim dorobku ma też płytę „Jeremi Przybora wyśpiewany”, u boku m.in. Kayah i Justyny Steczkowskiej. Zainteresowanie twórczością autorów „Kabaretu Starszych Panów” dzieli zresztą z Piotrem Kosewskim, który wydał album "Piosenki na depresję" z utworami Przybory i Jerzego Wasowskiego.

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń i czasowym zamknięciem instytucji kultury, koncert odbędzie się wyłącznie online.

Emisja koncertu online odbędzie się 11.11.2020r. o godzinie 13:00 na 140 kanale Truso TV.

We wrocławskim zoo urodziła się zebra

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant