Pomoc dla Domu Dziecka

i

Autor: UM Elbląg

Jest pomoc dla elbląskiego Domu Dziecka. Placówka zmaga się koronawirusem

2020-11-04 10:46

Obecnie w elbląskim Domu Dziecka zarażonych jest 15 osób, a 50 przebywa w izolacji. Kolejne osoby czekają na wyniki testów. Wychowawcy i opiekunowie zdecydowali się pozostać ze swoimi podopiecznymi. To postawa godna uznania, dlatego miasto postanowiło rozpocząć akcję, której celem było wysłanie wsparcia do placówki. Efekty działań pojawiły się szybko.

Po apelu ogłoszonym przez elbląski magistrat z pomocą ruszyły elbląskie firmy i osoby prywatne. Animatorzy z JustFun - Justyna Dobrzyńska i Klaun Aro oraz Ale frajda - Aleksandra Żukowska, na zewnątrz budynku przygotowali pokaz. Wychowankowie Domu Dziecka występ oglądali przez okna.  Oprócz tego elbląska florystka przekazała produkty do przygotowania lasów w słoiku. Do placówki wysłano także gry planszowe, słodycze i napoje. 

Na elblążan można liczyć. Wystarczyło kilka dni, od naszego apelu, a do podopiecznych Domu Dziecka trafiły gry, napoje, trochę słodkości. Dziękujemy wszystkim darczyńcom – elbląskim firmom, osobom indywidualnym, elbląskiemu samorządowi. Teraz okres kwarantanny będzie można znieść nieco znośniej. Wierzymy, że to nie koniec niespodzianek - czytamy na fanpejdżu Miasto Elbląg.

Szukają tajnej fabryki broni

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?