Najpierw zaszczępią własny personel. Szpital Wojewódzki w walce z COVID 19

2020-12-18 10:31

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu znalazł się na liście ponad 500- set tak zwanych placówek węzłowych w kraju. Będą one odpowiedzialne za szczepienia przeciw COVID 19. Placówka do 17 stycznia musi zgłosić Ministerstwu Zdrowia, ile osób wyraziło chęć szczepienia się. Już są szacunki.

W Szpitalu Wojewódzkim przy Królewieckiej pracuje około 1500 osób. Jeśli zaczepi się 500 z nicb to będzie dobry wynik. Dziennie możemy szczepić 30-35 osób - mówiła podczas konferencji prasowej dyrektorka placówki Elżbieta Gelert.

Pierwszeństwo przy szczepieniach będą mieli pracownicy służb medycznych z Elbląga.Wśród nich są  pracownicy aptek, przychodni lekarskich czy gabinetów stomatologicznych. Jednostki służby zdrowia, które chcą zaszczepić swój personel (także ten niemedyczny) mogą zgłaszać się do Szpitala Wojewódzkiego pod nr tel. 55 239 58 44 lub również mailowo: ewach@szpital.elblag.pl.

Apeluje do jednostek, które nie zostały wytypowane, bo są zbyt małe albo nie spełniają wymogów, że jesteśmy otwarci na rejestrowanie tych podmiotów. Jeżeli chcecie szczepić się w naszym szpitalu, zgłoście się telefonicznie lub mailowo - mówi dyrektorka szpitala.

Przypomnijmy, szczepienia są darmowe i dobrowolne. Również Szpital Miejski przy Żeromskiego przeprowadzi akcję szczepień.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Komin elektrowni Adamów wyburzony