Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych

i

Autor: M.Rysicki Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych

Najlepsze formacje w kraju. Taneczne mistrzostwa w Elblągu

2021-09-08 16:15

Już 12 września (niedziela) w Elblągu odbędą się Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych. O mistrzowski tytuł formacje zmierzą się w stylu standardowym i latynoamerykańskim w kategoriach: dziecięcej (do 12 lat), juniorów (do 15 lat) oraz młodzieży i dorosłych (pow. 15 lat). Zawody odbędą się w w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Co do tego nie ma wątpliwości - rywalizacja formacji tanecznych jest szalenie widowiskowa i atrakcyjna dla widza, a atmosfera podczas tego typu zawodów jest zawsze piękna.

- Każdy z zespołów prezentuje własną, oryginalną choreografię, tworząc niebywałe widowisko – mówi Antoni Czyżyk, Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu – Bardzo się cieszę, że Mistrzostwa Polski zorganizowane zostaną w Elblągu. To tutaj unosi się duch formacji LOTOS-Jantar, która dwukrotnie zdobyła tytuł Mistrzów Świata, wygrała Mistrzostwo Europy i kilkadziesiąt razy była Mistrzem Polski. Jestem przekonany, że do tych tradycji nawiążą formacje, które rywalizować będą w nadchodzących mistrzostwach – dodał Antoni Czyżyk.

Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych, które odbędą się w Elblągu, będą okazją do zobaczenia najlepszych polskich tancerzy. Organizatorom bardzo zależało, aby w turnieju wystąpili najlepsi, aby podzielili się z widzami pasją i żeby powalczyli o jak najlepszy wynik.

Zawody wyłonią mistrzów Polski FTS Formacji Tanecznych w tańcu standardowym i latynoamerykańskim w trzech kategoriach wiekowych: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej na rok 2021. Mistrzostwa wyłonią również reprezentantów naszego kraju na kolejne zawody międzynarodowe.

Próby parkietowe będą trwać już od godziny 9:30, natomiast, runda eliminacyjna mistrzostw rozpocznie się po godz. 13:00. Z kolei finały zaplanowane są na godziny popołudniowe. Impreza zakończy się wieczorem wręczeniem medali dla zwycięzców.

Mistrzostwom Polski FTS Formacji Tanecznych towarzyszyć będzie Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego. W turnieju wystąpi kilkadziesiąt par tanecznych, które powalczą o trofea w różnych kategoriach.

Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych i Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego | 12 września 2021, sala widowiskowo-sportowa Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu | Organizatorami turnieju są Federacja Tańca Sportowego i CSE „Światowid”

Uprawiał marihuanę, bo dobrze wpływała na kondycję jego pszczół
Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE