sprzatanie

i

Autor: Pixibay

„Myślę, więc nie śmiecę!”, czyli sprzątanie świata w Elblągu

2021-09-09 12:46

Ruszą z workami w miasto, by sprzątnąć śmieci. Przed nami 28 edycja akcji: Sprzątanie Świata. W Elblągu finałowe wydarzenia związane z tą inicjatywą odbędą się między 17 a 19 września. Wszystkie ręce do pracy przydadzą się, bo w planach jest sporo do zrobienia. Chętni ruszą do parków, na teren Nadleśnictwa Elbląg i tereny „Wysoczyzny Elbląskiej”.

Celem tegorocznej edycji „Sprzątanie świata - Polska 2021”, jest podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

W programie dnia zaplanowane są:•    sprzątanie lasu Bażantarnia wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Elbląg, •    różnorodne gry i zabawy edukacyjne oraz warsztaty o tematyce recyklingu.

Rozpoczęcie godz. 10.00

Warsztaty zorganizowane przez Zakład Utylizacji Odpadów posłużą edukacji w zakresie segregowania odpadów oraz recyklingu. Przyjęta forma warsztatów, tj. zajęcia plastyczne, wieloformatowa gra planszowa oraz edukacja za pomocą makiet, pozwala na szybkie i efektywne zapamiętanie przekazywanych treści. Zapewniamy też dodatkowe atrakcje i niespodzianki.

Wielki finał przypada w dniach 17-19 września 2021 r. Wzorem lat ubiegłych proponujemy objąć sprzątaniem tereny przyległe do posesji szkół, przedszkoli, a także skwery, parki miejskie, tereny Nadleśnictwa i tereny Parku Krajobrazowego „Wysoczyzny Elbląskiej”. Odpady zebrane w workach należy za zgodą właścicieli bądź zarządców terenów składać przy istniejących pojemnikach. Worki należy odpowiednio zabezpieczyć przed wysypaniem się z nich zebranych odpadów. Odpowiedni dozór nad uczestnikami akcji należy przyjąć jako zasadę podstawową.

Uprawiał marihuanę, bo dobrze wpływała na kondycję jego pszczół

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?