Otwarcie skrzyżowania Związku Jaszczurczego i al Grunwaldzkiej

i

Autor: Krzysztof Jaworski

INFRASTRUKTURA

Można jeździć. Skrzyżowanie Jaszczurczego z Grunwaldzką oddane do użytku [ZDJĘCIA]

2023-09-13 15:56

Elbląski ratusz oddał do użytku mieszkańców skrzyżowanie łączące Związku Jaszczurczego z Grunwaldzką. Od dziś przejazd został udostępniony również kierowcom.

Nowe skrzyżowanie już otwarte

W ramach inwestycji powstało 250 metrów nowej drogi wraz z chodnikami. Wyremontowano również zatoczkę autobusową na al. Grunwaldzkiej oraz zamontowano sygnalizację świetlną.

- Koszt inwestycji wyniósł 3,8 mln zł z czego połowa została pokryta w ramach dofinansowania ze strony Skarbu Państwa w ramach funduszu rozwoju dróg – mówi Prezydent miasta Elbląg, Witold Wróblewski – W ramach inwestycji został również uwzględniony postulat o przeniesieniu przejścia dla pieszych przecinającym ul. Grunwaldzką dla poprawy bezpieczeństwa.

Remont rozpoczął się w kwietniu tego roku. Mimo oddania drogi do użytku, w dalszym ciągu nie został zakończony. Nadal trwają pracę nad chodnikami, drogami rowerowymi oraz zatoczkami autobusowymi.

- Budujemy również drogę pożarową, która prowadzi ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Związku Jaszczurczego – mówił kierownik budowy, Waldemar Babiński.

Początkowo zakładano tu powstanie nowego ronda, jednak ze względu na znajdującą się po drugiej stronie stacje benzynową, plany inwestycji zmieniono. Zabrakło bowiem miejsca na tak dużą przebudowę. Ostatecznie decydowano się na skrzyżowaniem z prawoskrętem ze Związku Jasczurczego w Grunwaldzką.

Marta Kuczuro

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE