Elbląg

i

Autor: Joanna Siudak

"Mój Elbląg – zielone miasto". Rusza IV edycja akcji "wyŁADnijMY Elbląg"

2021-04-08 12:18

12 kwietnia br. rozpocznie się czwarta edycja konkursu plastycznego „wyŁADnijMY Elbląg” adresowanego do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Hasło tegorocznej edycji brzmi „mój Elbląg – zielone miasto”.

Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Elbląga Pana Witolda Wróblewskiego i jest adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu Elbląga. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują upominki. W roku ubiegłym były to kubki z konkursowym nadrukiem, breloki z piekarczykiem oraz słodycze. Komisja konkursowa może przyznać dodatkowe nagrody uczestnikom konkursu a także ich opiekunom.

Podobnie jak w ubiegłym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, konkurs będzie przeprowadzony w warunkach pracy zdalnej. Zgodnie z regulaminem konkursu, zdjęcia prac konkursowych muszą zostać przesłane do organizatora w terminie do dnia 12.05.2021 r.

Zdjęcia prac konkursowych będą eksponowane w dostępnej na stronie internetowej miasta wirtualnej galerii www.wyladnijmy.elblag.eu

Uroczysty wernisaż wystawy prac zgłoszonych do tegorocznego konkursu planowany jest na 9 czerwca o godz. 10.00 na oficjalnym kanale YouTube miasta Elbląg.

W czasie wernisażu o pracach przysłanych na tegoroczną edycję konkursy „Wyładnijmy Elbląg” a także o nagrodach i wyróżnieniach dla uczestników konkursu będą mówić członkowie komisji konkursowej;• Adriana Ronżewska-Kotyńska – dyrektor Centrum Sztuki Galeria El,• Bogdan Kiliński - założyciel Pracowni Plastycznej Inveni Ryt,• Łukasz Kogut – konsultant ds. edukacji artystycznej Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu,• Roman Smoleński – inspektor ds. estetyki miasta w Departamencie Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego.

Tradycyjnie już wernisaż uświetnią swoimi występami dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury.

Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu, w tym także także nagrody dodatkowe, będą wręczane w szkołach przy okazji odbierania przez uczniów świadectw szkolnych.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Rejs kontenerowy z Gdańska do Chełmna