Miłośnicy bushcraftu i surwiwalu mają do wyboru tereny Nadleśnictwa Elbląg

2021-03-12 12:14

W roku 2020 Lasy Państwowe realizowały pilotażowy program udostępnienia obszarów leśnych na potrzeby uprawiania bushcraftu i surwiwalu. Lasy Państwowe wyznaczyły specjalne obszary leśne na terenie całego kraju o łącznej powierzchni 65 tysięcy hektarów. Znajdują się one również na obrzeżach Elbląga. Zobacz gdzie.

Lasy objęte pilotażowym programem wchodzą w skład leśnych kompleksów promocyjnych, które służyć mają m.in. testowaniu innowacyjnych, eksperymentalnych rozwiązań w zakresie gospodarki leśnej.

Na terenie Nadleśnictwa Elbląg, takie obszary wyznaczono na obszarze Leśnictwa Dąbrowa oraz Jantar. W czasie rocznego pilotażu na terenie Elbląga i okolic zgłoszono ponad 200 wniosków z prośbą o nocleg w lesie.

Jedną z zasad korzystania z terenów leśnych pod Elblągiem jest możliwość nocowania w jednym miejscu maksymalnie 4 osób przez nie dłużej niż 2noce z rzędu. Każdy nocleg należy zgłosić mailowo na adres właściwego nadleśnictwa nie później niż w dniu noclegu. Powyżej ustalonego limitu wymagana jest zgoda właściwego nadleśniczego.

Bushcraft to obco brzmiące słowo, daje się słyszeć coraz częściej w środowisku zarówno outdoorowym, jak i harcerskim czy survivalowym. Geneza słowa pochodzi z angielskiego bush, co oznacza krzaki oraz craft, czyli rzemiosło.

Kto lepiej prowadzi samochód, kobiety czy mężczyźni? | ESKA XD - Prosto z salonu #18

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?