ferie w mieście

i

Autor: MOSIR Elbląg

Miasto zorganizuje ferie. Od 11 stycznia ruszają zapisy

2022-01-05 13:15

W okresie ferii zimowych tj. w dniach 24 stycznia - 04 lutego 2022 r. zostaną zorganizowane, w ścisłym reżimie sanitarnym, półzimowiska dla dzieci. Organizatorami będą: Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 16, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1.

W każdej z ww. placówek organizowane będą dwa turnusy pięciodniowe:I turnus:  24.01.2022 r. – 28.01.2022 r.II turnus: 31.01.2022 r. – 04.02.2022 r.  

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci mieszkające w rodzinach zastępczych, rodzinach wielodzietnych, żyjące w trudnych warunkach materialnych.

Karty na półzimowisko będą wydawane w szkołach organizujących wypoczynek w dniu 11 stycznia  2022 r. od godziny 8.00.  Rodzice uczniów, którzy są zainteresowani uczestnictwem swojego dziecka w półzimowiskach, winni  kontaktować się bezpośrednio ze szkołą  która organizuje wypoczynek w czasie ferii zimowych.

Pełna odpłatność za jeden turnus wynosi 200 zł od osoby (50 zł wyżywienie, 150 zł - dopłata do organizacji - transport, materiały papiernicze, bilety wstępu itp.). Dzieciom kierowanym przez ECUS- opłatę za wyżywienie pokrywa wymieniona instytucja. Informujemy także, że zgodnie z Uchwałą nr XXVII/780/2013 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 30 XII 2013 r. wprowadzającą na terenie Gminy Miasto Elbląg program „Karta Dużej Rodziny”, uczestnicy programu wnoszą opłatę za jeden turnus - 50 zł za wyżywienie  oraz 90 zł  dopłaty do organizacji (zgodnie z zapisami uchwały- ulga z opłaty wnoszonej przez rodziców może wynieść do 30%).

Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze nr 1 i nr 2 w Elblągu będą organizatorem półzimowiska dla dzieci niepełnosprawnych kierowanych ze wszystkich elbląskich szkół (również dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi i poruszających się na wózku) jak również dla dzieci zdrowych.

Zobowiązuje się opiekunów do zapisu dziecka na jeden turnus do jednej ze szkół organizującej półzimowisko. Jeżeli zostaną wolne miejsca z  drugiego turnusu będą mogły skorzystać również te dzieci, które uczestniczyły w I turnusie.

Łabędź Odi stoczył walkę o pożywienie i został ranny
Sonda
Które słowa z czołówki Słowa Roku 2021 podoba ci się najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE