ferie mosir

i

Autor: MOSIR Elbląg

Lodowisko, basen i akcje w Bażantarni, czyli ferie w Elblągu

2022-01-24 12:47

Początek roku to czas, w którym ruszają tradycyjne ferie zimowe. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza więc wszystkie dzieci i młodzież do uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych, z których będzie można korzystać podczas dwutygodniowej przerwy od szkoły.

Zajęcia na LodowiskuTafla Krytego Lodowiska Helena przy ul. Karowej będzie pełna łyżwiarzy i animacji, które rozwiną nasze umiejętności i pozwolą poczuć sportową rywalizację. Przede wszystkim najważniejsza będzie wspólna dobra zabawa, przy kolorowych światłach oraz w rytm tanecznej muzyki. Bezpłatne sesje będą odbywały się od poniedziałku do piątku. Rozpoczynamy o godzinie 12 zajęciami na lodzie dla dzieci i młodzieży, turniejem mini hokeja lub festynem lodowym, w zależności od dnia. Natomiast o godzinie 13 odbywać się będzie cykliczna swobodna jazda. Wyjątkowo będzie również na zakończenie ferii w piątek, gdy o 12 wystartuje 1,5 godzinna zabawa z DJ Szupixem. Będą konkursy i słodkie nagrody.

Ślizgawki na Torze Łyżwiarskim KalbarNa łyżwiarzy czeka także Tor Kalbar przy ul. Agrykola, gdzie również od poniedziałku do piątku będzie można bezpłatnie, w bezpiecznych warunkach, skorzystać z 333 m tafli. Wejścia odbywać się będą w godzinach 10-11:30 oraz 12-13:30. Kto nie czuje się jeszcze pewnie na łyżwach, będzie mógł za darmo na obu obiektach skorzystać z pomocy „pingwinka”.

Atrakcje w Krytej PływalniNajmłodsi w szczególności lubią wodne zabawy, zatem z ochotą pojawią się w Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10-10:45 ruszą zajęcia w niecce basenu rekreacyjnego dla klas II-IV szkoły podstawowej, natomiast w godzinach 11-11:45 dla dzieci z klas V-VIII. Podczas sesji nasze pociechy pograją m.in. w siatkówkę lub koszykówkę w wodzie.

Hala na sportowoW Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej trwać będą zajęcia z elbląskimi klubami. Będzie można poznać tajniki wielu popularnych dyscyplin. Odbędą się zajęcia ogólnorozwojowe z piłki ręcznej z KPR Elbląg, z piłki nożnej z ZKS Olimpia Elbląg i judo z Olimpią Elbląg oraz siatkówki z IKS Atak Elbląg. Warto będzie wziąć udział także we wspólnej zabawie z kickboxingiem z Elbląskim Klubem Karate, zagrać w tenisa stołowego z Mlexerem, a także spróbować swoich sił w teqballu, z którym zapozna nas piłkarz Olimpii – Kamil Wenger.

Ferie na świeżym powietrzuW oba wtorki pójdziemy na spacer z leśnikiem i poznamy tajemnice Bażantarni. Ruszamy o 12. W połowie ferii, w sobotę, spotkamy się również w Bażantarni na Snowbike’u, czyli zajęciach z bezpiecznej jazdy rowerem po śniegu, natomiast po zakończeniu warsztatów odbędzie się wspólne ognisko dla uczestników. Natomiast następnego dnia, w niedzielę, wybierzemy się na wycieczkę rowerową w okolice Elbląga. Tych, którzy chcą poznać sekrety zimowego survivalu, zachęcamy do przybycia w drugi czwartek ferii do naszego pięknego lasu.

Dostali gigantyczną podwyżkę ceny gazu na święta. Wielopokoleniowa piekarnia na Pradze upada!