ferie mosir

i

Autor: MOSIR Elbląg

Lodowisko, basen i akcje w Bażantarni, czyli ferie w Elblągu

2022-01-24 12:47

Początek roku to czas, w którym ruszają tradycyjne ferie zimowe. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza więc wszystkie dzieci i młodzież do uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych, z których będzie można korzystać podczas dwutygodniowej przerwy od szkoły.

Zajęcia na LodowiskuTafla Krytego Lodowiska Helena przy ul. Karowej będzie pełna łyżwiarzy i animacji, które rozwiną nasze umiejętności i pozwolą poczuć sportową rywalizację. Przede wszystkim najważniejsza będzie wspólna dobra zabawa, przy kolorowych światłach oraz w rytm tanecznej muzyki. Bezpłatne sesje będą odbywały się od poniedziałku do piątku. Rozpoczynamy o godzinie 12 zajęciami na lodzie dla dzieci i młodzieży, turniejem mini hokeja lub festynem lodowym, w zależności od dnia. Natomiast o godzinie 13 odbywać się będzie cykliczna swobodna jazda. Wyjątkowo będzie również na zakończenie ferii w piątek, gdy o 12 wystartuje 1,5 godzinna zabawa z DJ Szupixem. Będą konkursy i słodkie nagrody.

Ślizgawki na Torze Łyżwiarskim KalbarNa łyżwiarzy czeka także Tor Kalbar przy ul. Agrykola, gdzie również od poniedziałku do piątku będzie można bezpłatnie, w bezpiecznych warunkach, skorzystać z 333 m tafli. Wejścia odbywać się będą w godzinach 10-11:30 oraz 12-13:30. Kto nie czuje się jeszcze pewnie na łyżwach, będzie mógł za darmo na obu obiektach skorzystać z pomocy „pingwinka”.

Atrakcje w Krytej PływalniNajmłodsi w szczególności lubią wodne zabawy, zatem z ochotą pojawią się w Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10-10:45 ruszą zajęcia w niecce basenu rekreacyjnego dla klas II-IV szkoły podstawowej, natomiast w godzinach 11-11:45 dla dzieci z klas V-VIII. Podczas sesji nasze pociechy pograją m.in. w siatkówkę lub koszykówkę w wodzie.

Hala na sportowoW Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej trwać będą zajęcia z elbląskimi klubami. Będzie można poznać tajniki wielu popularnych dyscyplin. Odbędą się zajęcia ogólnorozwojowe z piłki ręcznej z KPR Elbląg, z piłki nożnej z ZKS Olimpia Elbląg i judo z Olimpią Elbląg oraz siatkówki z IKS Atak Elbląg. Warto będzie wziąć udział także we wspólnej zabawie z kickboxingiem z Elbląskim Klubem Karate, zagrać w tenisa stołowego z Mlexerem, a także spróbować swoich sił w teqballu, z którym zapozna nas piłkarz Olimpii – Kamil Wenger.

Ferie na świeżym powietrzuW oba wtorki pójdziemy na spacer z leśnikiem i poznamy tajemnice Bażantarni. Ruszamy o 12. W połowie ferii, w sobotę, spotkamy się również w Bażantarni na Snowbike’u, czyli zajęciach z bezpiecznej jazdy rowerem po śniegu, natomiast po zakończeniu warsztatów odbędzie się wspólne ognisko dla uczestników. Natomiast następnego dnia, w niedzielę, wybierzemy się na wycieczkę rowerową w okolice Elbląga. Tych, którzy chcą poznać sekrety zimowego survivalu, zachęcamy do przybycia w drugi czwartek ferii do naszego pięknego lasu.

Dostali gigantyczną podwyżkę ceny gazu na święta. Wielopokoleniowa piekarnia na Pradze upada!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE