W opasce kamiennej wzdłuż ulicy wbudowano 8 szt. przedwojennych pokryw studziennych w formie tzw. „ślepych studni”. Zgodę na taką formę ich wyeksponowania dał Konserwator Zabytków, o ich montaż i odpowiednie zaprezentowanie w przestrzeni miasta zabiegał lokalny pasjonat historii, Lech Słodownik, któremu bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.
Wykonawcami zadania byli: EPGK Sp. z o.o. w zakresie robót drogowych, Urban Construction Sp. z o. o. w ramach robót kanalizacyjnych, oraz firma Elmar Electric PPUH Marek Szmigiel w zakresie robót elektrycznych.
- Warte podkreślenia jest to, że drogi na Starym Mieście budujemy w znacznej części z materiałów z odzysku. To jest materiał, który odzyskaliśmy podczas tzw. Weekendowych napraw dróg między innymi z ul. Warszawskiej, czy Królewieckiej. Tego surowca mamy zgromadzonego dość sporo. Na pewno wystarczy na wszystkie ulice na Starym Mieście – mówił Janusz Nowak, Wiceprezydent Elbląga.
- Stojąc tu mogę pogratulować Prezydentom i firmie elbląskiej, która była głównym wykonawcą. Raduje się serce, jak nasza starówka pięknieje. Jak potrafimy połączyć nowoczesność z tradycją – zaznaczył Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.
Wartość inwestycji wyniosła 914.375 zł, z czego 617.939 zł pochodziło z dofinansowania pozyskanego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.