Jedno drzewo, Jedno dziecko. Akcja nasadzeń w Elblągu

i

Autor: Krzysztof Jaworski Jedno drzewo, Jedno dziecko. Akcja nasadzeń w Elblągu

Jedno Drzewo - jedno Dziecko. Nowe drzewa, nowych elblążan

2021-12-01 15:39

Idea by wraz z narodzinami kolejnych elblążan chętni rodzice mogli posadzić w mieście drzewo po raz pierwszy stała się faktem. Z uwagi na pandemię akcja nie mogła odbyć się w ubiegłym roku, ale dziś na zielonym skwerze przy Al. Piłsudskiego posadzono 17 młodych lip, które wzrastać będą wraz z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta.

Akcja Jedno drzewo, jedno dziecko, to pomysł, by wraz z narodzinami kolejnego dziecka w Elblągu można było posadzić kolejne drzewo. Dla dzieciaków to będzie pamiątka, a przy okazji miasto otrzymuje kolejne drzewa.

- Leśnicy zajmują i troszczą się lasem, gdzie drzewa są, ale potrzeba ich także na terenach zurbanizowanych. Dlatego cieszę się, że wspólnie z prezydentem Elbląga mogliśmy włączyć się do tej akcji – mówił Mariusz Potoczny nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg.

Akcję przeprowadził wspólnie Urząd Miejski i Nadleśnictwo Elbląg. W ramach akcji napłynęło 17 zgłoszeń, a rodziny i opiekunowie, którzy wzięli udział w wydarzeniu otrzymali pamiątkowe certyfikaty i pamiątkowy drewniany listek lipy z imieniem zgłoszonego dziecka.

Drzewa do małego ogrodu