hokeistki  reprezentacja

i

Autor: Dorota Jaskulska

Hokeistki z Elbląga będą reprezentować kraj

2021-11-02 11:27

Dwie hokeistki z Elbląga: Maja Brzezińska (16 lat) i Julia Grzelak (17 lat) w barwach narodowych powalczą w Islandii w Pucharze Czterech Narodów. Rywalkami Biało-Czerwonych będzie Islandia (11 listopada), Wielka Brytania (12 listopada) i Hiszpania.(13 listopada).

Julka gra w hokeja już od 10 lat. Swoje pierwsze kroki na łyżwach stawiała w klubie UKS Wikingowie jako siedmiolatka. Zawsze była bardzo zawzięta, pracowita i otwarta na konstruktywne uwagi trenerów. Kilka lat temu musiała na rok zrezygnować z treningów ze względów zdrowotnych. Jej determinacja, poświęcenie, ciężka praca oraz miłość do hokeja sprawiły, że szybko wróciła do formy.

Maja przygodę z hokejem zaczęła w 2016 r. Z początku musiała pogodzić treningi na lodzie z treningami piłki ręcznej oraz tańcem nowoczesnym. Maja to typ wojowniczki - zaledwie miesiąc po włożeniu łyżew hokejowych po raz pierwszy, reprezentowała drużynę Wikingów w turnieju towarzyskim zorganizowanym na elbląskiej Helenie - brak umiejętności technicznych nadrobiła determinacją, co przełożyło się na zdobycie punktów dla drużyny. Od tamtej pory nie ustaje w pracy nad sobą i podnoszeniem formy i umiejętności.

Dziś zawodniczki trenują w dwóch klubach - UKS Wikingowie oraz GKS Stoczniowiec. Treningi mają codziennie (w Elblągu lub w Gdańsku), a praktycznie w każdy weekend grają mecze gdyż występują w gdańskich seniorkach oraz lidze młodzika. Od dwóch lat pozostają wicemistrzyniami Polski w Polskiej Lidze Hokeja na Lodzie Kobiet i cały czas czują niedosyt. Od dwóch lat regularnie powoływane są do juniorskiej Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie. Co więcej się bardzo dobrymi uczennicami liceów ogólnokształcących - Julka w klasie trzeciej I LO, Maja w klasie drugiej III LO). Są przykładem na to, że dzięki dobrej organizacji czasu i determinacji można pogodzić sport z nauką. Trzymamy kciuki za dziewczyny oraz dobry występ całej  Reprezentacji Polski Juniorek w Hokeju na Lodzie na turnieju w Islandii.

Driftowali dla Wiktorka

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE