EOK na Święta

i

Autor: EOK

Elbląska Orkiestra Kameralna w towarzystwie gwiazd polskiej sceny muzycznej

2020-12-23 12:37

Co dwa Koncerty Bożonarodzeniowe, to nie jeden, i dlatego Elbląska Orkiestra Kameralna uraczy melomanów dwoma świątecznymi występami. W Wigilię kameraliści zaprezentują się na antenie telewizji polskiej, dedykując najpiękniejsze kolędy i pastorałki pracownikom służby zdrowia. Uczynią to w towarzystwie gwiazd polskiej sceny muzycznej: Beaty Kozidrak, Sebastiana Karpiela-Bułecki, Tre Voci, Piotra Cugowskiego, Sylwii Grzeszczak, Viki Gabor i Alicji Tracz.

Wigilijne dźwięki popłyną z bazyliki w Pelplinie, gdzie co roku odbywa się Koncert Bożonarodzeniowy organizowany przez Polpharmę. EOK wystąpi w nim po raz szósty, a poprowadzi ją Janusz Stokłosa. Jak zapowiedział dyrygent, czekają nas repertuarowe niespodzianki – muzycy wykonają m.in. rzadko goszczące na ekranie pastorałki, “Kołysankę Józefa” i “Wilię”. Telewizyjna Jedynka wyemituje koncert o 15:25 i 16:10.

25 grudnia Orkiestra zagości zaś na antenie Telewizji Truso, grając, w sali koncertowej ZPSM, kolędy i pieśni świąteczne zaaranżowane przez Andrzeja Borzyma. Autor aranżacji poprowadzi zresztą koncert, który upłynie pod znakiem nie tylko polskich, ale i zagranicznych utworów. W roli wokalistów wystąpią Agnieszka Przekupień i Maciej Pawlak, a skład artystów uzupełnią Adam Lemańczyk (klawisze), Szymon Łukowski (saksofon), Bartłomiej Koń (trąbka), Paweł Puszczało (bas) i Tomasz Torres (perkusja). Emisja o 11:00 i 17:00 w telewizji, a także na facebookowych profilach Urzędu Miasta Elbląg, EOK oraz Truso TV.

dr Paweł Grzesiowski: Początek prac nad szczepionką miał miejsce 10 lat temu [Super Raport]

Jak dobrze znasz polskie kolędy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem...