Bombka

i

Autor: UM Elbląg

Elbląg w konkursie na najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce

2021-12-17 12:28

Elbląg został zgłoszony przez mieszkańców do nagrody na najpiękniej rozświetlone na święta miasta w Polsce. W plebiscycie, głosami mieszkańców wszystkich województw, przyznany zostanie tytuł Świetlnej Stolicy każdego województwa, a w finale ogólnopolskim - Świetlnej Stolicy Polski.

To już XIII edycja ogólnopolskiej akcji, w której świąteczne iluminacje polskich miast nagradza Energa jeden z największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. W plebiscycie, głosami mieszkańców wszystkich województw, przyznany zostanie tytuł Świetlnej Stolicy każdego województwa, a w finale ogólnopolskim - Świetlnej Stolicy Polski.

W akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energą, obok rywalizacji miast, najważniejszy jest jej szczytny cel. Nagrodami dla 16 najpiękniej rozświetlonych miast w całym kraju będzie wsparcie charytatywne – energooszczędny sprzęt AGD o łącznej wartości 200 000 złotych. Trafi on do najbardziej potrzebujących osób, lub instytucji pomocowych, wskazanych przez miasta-laureatów. Dodatkowo nagrodami będą także wirusobójcze lampy UV-C dostarczone przez spółkę Energa Oświetlenie, a w ogólnopolskim finale nowoczesna, warta 25 000 zł, instalacja fotowoltaiczna zrealizowana przez spółkę Energa Obrót dla wskazanej przez miasto placówki użyteczności publicznej.

W wojewódzkim etapie plebiscytu na miasta można głosować online od 10 grudnia br. do 11 stycznia 2022 r. Każdy może oddać do 10 głosów dziennie, a swoje punkty można przekazać na więcej niż jedną miejscowość.

W Łodzi jeździ tramwaj „Wiedźmina”!
Sonda
Czy polskiemu żołnierzowi będzie lepiej na Białorusi niż w ojczyźnie?