włamanie

i

Autor: KMP ELBLĄG

"Drzwi były otwarte" tak tłumaczyli się z włamania do garażu

2021-09-08 14:47

Policjanci z prewencji zatrzymali dwie osoby kobietę i mężczyznę, którzy włamali się do jednego z garaży przy ul. Krakusa. Sytuacja miała miejsce około 1.50 w nocy.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o dziwnie zachowujących się osobach przy kompleksie garaży od strony ul. Krakusa. Patrol, który pojechał na miejsce zastał przed jednym z otwartych garaży 37-letniego mężczyznę oraz towarzyszącą mu 21-letnią kobietę. Oboje zostali zatrzymani ponieważ najpierw próbowali się tłumaczyć że garaż należy do ich znajomego ale nie byli w stanie powiedzieć jak się nazywa. Chwilę później twierdzili, że drzwi garażu były już otwarte gdy przyjechali. Policjanci na miejscu stwierdzili, że drzwi wyłamano. W samochodzie którym przyjechała para znaleziono elektronarzędzia i inne przedmioty zabrane właśnie z garażu. Co więcej podczas przeszukania u 21-latki znaleziono foliowy woreczek ze sproszkowaną substancją. 21-latka twierdziła, że chwilę wcześniej znalazła go na ziemi. Policjanci zatrzymali wspomniane dwie osoby. Ustalili także właściciela garażu, który rozpoznał swoje elektronarzędzia wyniesione z garażu. Zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Za taki czyn zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie pseudokibiców, którzy potrącili policjantów
Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE