oszustwo

i

Autor: Pixibay

Droga "pomoc" przy wypełnieniu wniosku o dodatek węglowy

2022-08-26 11:02

Pewna kobieta przyszła pomóc starszej pani wypełnić wniosek „o dopłatę do węgla”… wzięła za to 200 zł. Policja ostrzega! Takich sytuacji może być więcej. Urzędnicy nie organizują tego typu pomocy w miejscu zamieszkania a wspomniane sytuacje mogą aranżować oszuści. Obcych Osób nie należy wpuszczać do mieszkań.

Było już oszustwo przy sprzedaży taniego węgla teraz jest pomoc przy wypełnieniu wniosku o dopłatę. Od 17 sierpnia 2022 roku można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego, którego wysokość wynosi 3.000 zł. Ubiegać mogą się o niego Polacy, którzy używają węgla, jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego.

O oszustwie na pomoc przy wypełnieniu wniosku elbląską policję poinformował Departament Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego w Elblągu informując jednocześnie że nie praktykują kontaktu z klientem w miejscu zamieszkania lub załatwiania innych spraw związanych ze świadczeniami ponieważ brak jest przepisu który dopuszczał by takie czynności. Gdy pojawią się osoby oferujące taką „pomoc” prosimy o skontaktowanie się z policją pod nr 112.

Postęp prac na przekopie Mierzei Wiślanej
Sonda
Czy miałeś/aś kiedyś styczność z "suchym lodem"?