Dlaczego wyją syreny w Elblągu? Czy trzeba reagować? Sprawdź, o co chodzi!

i

Autor: pixabay.com Dlaczego wyją syreny w Elblągu? Czy trzeba reagować? Sprawdź, o co chodzi!

Dlaczego wyją syreny w Elblągu? Czy trzeba reagować? Sprawdź, o co chodzi!

2022-02-16 7:44

W czwartek 17 lutego w Elblągu będzie można usłyszeć syreny alarmowe - sygnał informujący o zagrożeniu z powietrza. Dlaczego zdecydowano się je uruchomić? Czy powinniśmy w związku z tym reagować? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w materiale poniżej.

Dlaczego w czwartek 17 lutego wyją syreny alarmowe? To pytanie z pewnością będzie zadawać sobie wielu mieszkańców  Elbląga. Ale uspokajamy! Wyemitowany sygnał nie będzie wymagał podejmowania żadnych czynności.

Dlaczego wyją syreny w Elblągu 17 lutego?

Syreny alarmowe usłyszymy w Elblągu w związku z przeprowadzanymi treningami systemu alarmowania. — Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód informuje, że w 2022 roku w jednostkach Garnizonu Elbląg przy ul. Łęczyckiej, Królewieckiej, Kwiatkowskiego oraz Dąbrowskiego przeprowadzane będą treningi systemu alarmowania, w ramach których mogą zostać użyte syreny alarmowe — czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie UM w Elblągu.

Najbliższy trening zaplanowany jest na czwartek 17 lutego. Kolejne treningi odbywać się będą w drugiej lub trzeciej dekadzie każdego kolejnego miesiąca (aż do końca 2022 roku).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Policyjna eskorta uratowała życie kobiety

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h