„Bursztynowy Most” w Elblągu

i

Autor: Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód „Bursztynowy Most” w Elblągu

„Bursztynowy Most” zakończony. Żołnierze NATO ćwiczyli w Elblągu

2022-02-04 13:11

W elbląskim Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) zakończył się trening sztabowy pk. „Amber Bridge 21-3/2”. Oprócz żołnierzy dowództwa brali w nim udział również przedstawiciele dowództw i brygad z Czech, Litwy i Polski.

W Elblągu wraz z żołnierzami dowództwa dywizji ćwiczyli przedstawiciele afiliowanych do elbląskiego dowództwa  jednostek – litewskiej brygady „Żelazny Wilk” oraz polskiej 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, a także 7 Dukielskiej Brygady Zmechanizowanej z Czech. Tym razem w treningu brali również udział żołnierze z litewskiego Dowództwa Wojsk Lądowych oraz obserwatorzy z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ. 3 lutego ćwiczących żołnierzy odwiedzili także ambasadorowie oraz attaché wojskowi kilkunastu krajów będących członkami Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podczas wizyty mieli okazję obserwować działanie żołnierzy na Polowym Stanowisku Dowodzenia, a także sprzęt, w który wyposażony jest Pułk Wsparcia Dowodzenia DWDP-W. Zakończony w piątek, 4 lutego, trening sztabowy pk. „Amber Bridge 21-3/2” („Bursztynowy Most”), był dla żołnierzy dowództwa wielonarodowej dywizji kolejną okazją do doskonalenia swoich umiejętności podczas planowania i prowadzenia działań bojowych.

Gromadzili dane osobowe. Wykorzystywali je do popełniania przestępstw
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE