Paczki żywnościowe

i

Autor: UM Elbląg aktualności

500 rodzin z Ebląga otrzyma paczki tuż przed Świętami

2021-12-21 10:55

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, wzrostem kosztów utrzymania m.in. żywności oraz mając na uwadze szczególną sytuację osób z niepełnosprawnościami w tym wyjątkowym okresie, Gmina Miasto Elbląg przygotowała paczki żywnościowe dla 500 osób.

W okresie od 20 do 24 grudnia br. pracownicy Elbląskiego Centrum Usług Społecznych wydają paczki w siedzibie Centrum. Osobom które ze względu na swój stan zdrowia nie będą mogły odebrać paczki, pracownicy Elbląskiego Centrum Usług Społecznych wspólnie ze Strażą Miejską dostarczą paczkę do domu.

W paczce osoby obdarowane znajdą podstawowe produkty spożywcze, m.in. artykuły mięsne, nabiał o przedłużonym terminie ważności, produkty sypkie, słodycze i inne, do paczki dołączone są też świąteczne życzenia.

Przygotowanie paczki z artykułami żywnościowymi możliwe było dzięki pozyskaniu środków przez Elbląskie Centrum Usług Społecznych w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Kwota pomocy finansowej (75.000 zł.) w całości pochodzi ze środków PFRON.

II Bieg Mikołajów - Olsztyn 19 XII 2021 r.
Sonda
Czy przyjmiesz księdza po kolędzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE