Paczki żywnościowe

i

Autor: UM Elbląg aktualności

500 rodzin z Ebląga otrzyma paczki tuż przed Świętami

2021-12-21 10:55

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, wzrostem kosztów utrzymania m.in. żywności oraz mając na uwadze szczególną sytuację osób z niepełnosprawnościami w tym wyjątkowym okresie, Gmina Miasto Elbląg przygotowała paczki żywnościowe dla 500 osób.

W okresie od 20 do 24 grudnia br. pracownicy Elbląskiego Centrum Usług Społecznych wydają paczki w siedzibie Centrum. Osobom które ze względu na swój stan zdrowia nie będą mogły odebrać paczki, pracownicy Elbląskiego Centrum Usług Społecznych wspólnie ze Strażą Miejską dostarczą paczkę do domu.

W paczce osoby obdarowane znajdą podstawowe produkty spożywcze, m.in. artykuły mięsne, nabiał o przedłużonym terminie ważności, produkty sypkie, słodycze i inne, do paczki dołączone są też świąteczne życzenia.

Przygotowanie paczki z artykułami żywnościowymi możliwe było dzięki pozyskaniu środków przez Elbląskie Centrum Usług Społecznych w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Kwota pomocy finansowej (75.000 zł.) w całości pochodzi ze środków PFRON.

II Bieg Mikołajów - Olsztyn 19 XII 2021 r.
Sonda
Czy przyjmiesz księdza po kolędzie?