Odnalezione za pomocą hasztaga zdjęcia za zgodą właścicielek i właścicieli włączymy do wystawy jesienią 2020 roku. Hasztag, będący jednocześnie tytułem wystawy jest feminatywem tytułu IV Biennale Form Przestrzennych "Zjazd Marzycieli" (1971), gdy do Elbląga przyjechało 27 przedstawicieli i przedstawicielek awangardy. Modernistyczne marzenie o sztuce wysokiej, absolutnej zostaje zderzone ze współczesnym marzeniem o sławie i możliwości wpływania na miliony za pomocą obrazów i słów umieszczonych na Instagramie czy Facebooku.
O Kongresie Marzycielek mówi Stanisław Małecki z Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu:
Inspiracją do akcji Kongres Marzycielek byli mieszkańcy Elbląga, którzy fotografowali się przy rzeźbach powstałych w ramach Biennale Form Przestrzennych. Odświętne ubrania, wyszukane pozy sugerują, że zostały w większości wykonane podczas niedzielnych spacerów. Zestaw wspomnianych czarno-białych zdjęć odnalezionych przez Karinę Dzieweczyńską i opublikowanych w katalogu przygotowanym na jubileusz 50.-lecia Biennale przedstawia szczęśliwych ludzi. Dokładnie tak wyglądały domowe albumy w epoce fotografii analogowej i tak zazwyczaj wyglądają dzisiaj nasze kolekcje zdjęć umieszczone na profilach społecznościowych. To w najprostszej linii przodkowie współczesnych selfie.
„Dlatego też do współpracy przy projekcie zapraszamy współczesne marzycieli i marzycielki – instagramowe i fejsbukowe influencerki i influencerów oraz wszystkich tych, którzy są aktywni w mediach społecznościowych. Chciałybyśmy chociaż na chwilę powrócić do mody na fotografowanie się z rzeźbami i umieszczanie tych zdjęć na własnych profilach z wpisem #KONGRESMARZYCIELEK”.