Za swój czyn został ukarany przez Sąd Rejonowy w Elblągu grzywną w wysokości 200 zł oraz został zobowiązany do zapłaty równowartości blokady samochodowej na rzecz Straży Miejskiej w Elblągu.
Należy pamiętać, że zgodnie prawem o ruchu drogowym, pojazd może zostać unieruchomiony przez zastosowanie urządzenia do blokowania kół w przypadku pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie utrudnia ruchu lub nie zagraża bezpieczeństwu. Za popełnione wykroczenie, przez które zastosowano blokadę możemy zostać ukarani. O sposobie i wymiarze kary ostatecznie zadecyduje strażnik miejski.
Jednak, kiedy decydujemy się pozbyć blokady samowolnie i spowodujemy zniszczenie jej dodatkowo narażamy się na karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Ponadto sąd może orzec obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub przywrócenia jej do stanu poprzedniego, co też sąd uczynił wobec wspomnianego elblążanina.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]