Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów na prezydenta Elbląga. Czy będzie druga tura?

i

Autor: PAP/Tomasz Gzell

wybory

Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów na prezydenta Elbląga. Czy będzie druga tura?

2024-04-08 7:31

W niedzielę mieszkańcy ruszyli do lokali wyborczych, by oddać swój głos w wyborach samorządowych 2024 na radnych miasta, sejmiku wojewódzkiego oraz nowego prezydenta miasta. Jak prezentują się wyniki wyborów na prezydenta Elbląga? Czy będzie druga tura wyborów w Elblągu? Są już dane ze wszystkich obwodów głosowania.

W niedzielę, 7 kwietnia w całej Polsce odbyły się wybory samorządowe. W wielu miejscach poznaliśmy już stuprocentowe wyniki, w innych natomiast wciąż trwa liczenie głosów. Tam, gdzie będzie potrzeba, w niedzielę 21 kwietnia zostanie przeprowadzona druga tura wyborów na wójta, burmistrza czy prezydenta miasta.

Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów na prezydenta Elbląga. Czy będzie druga tura?

W wyborach samorządowych 2024 o stanowisko prezydenta Elbląga walczył Michał Missan (PO), Andrzej Śliwka (PiS), Stefan Rembelski, Paweł Rodziewicz oraz Sławomir Malinowski. Z danych przeliczonych ze wszystkich obwodów głosowania wynika, że w Elblągu potrzebna będzie druga tura wyborów, a powalczą w niej Michał Missan (44,36%) oraz Andrzej Śliwka (34,69%).

Tak rozłożyły się głosy w wyborach na prezydenta Elbląga:

  • Sławomir Malinowski - 5,41%
  • Michał Missan (PO) - 44,36%
  • Stefan Rembelski - 2,61%
  • Paweł Rodziewicz - 12,93%
  • Andrzej Śliwka (PiS) - 34,69%

Missan jest szefem lokalnych struktur PO, doktorem nauk społecznych, w mijającej kadencji był wiceprezydentem Elbląga - zrezygnował z tej funkcji w połowie marca w związku ze startem w wyborach. Wcześniej przez 23 lata pracował w ratownictwie medycznym.

Śliwka to m.in. były wiceminister aktywów państwowych, poseł PiS.

Nietypowy lokal wyborczy