Straż wraki

i

Autor: Straż Miejska Elbląg

Wraki znikają z elbląskich ulic

2022-12-29 10:43

Straż Miejska w Elblągu w 2022r. podjęła ponad 260 interwencji wobec tzw. "WRAKÓW". Tuż po Świętach odolowano 18-sty pojazd na parking strzeżony na koszt jego właściciela. Pozostałe pojazdy po interwencji funkcjonariuszy właściciele sami doprowadzili do odpowiedniego stanu.

Nadal nie każdy dopełnia obowiązku rejestracji lub wyrejestrowania pojazdu. Kupując pojazd mamy obowiązek udać się z umową do odpowiedniego urzędu, ale sprzedając pojazd również mamy obowiązek przedstawić taką umowę w urzędzie (wydział komunikacji). Strażnicy przypominają, że mieszkańcy mogą zgłaszać Straży Miejskiej (pod numerem alarmowym 986) pojazdy porzucone oraz długi okres nieużywane, których stan wskazuje na to, iż są one wycofane z eksploatacji. Straż Miejska może w takich przypadkach zlecić odholowanie pojazdu z drogi publicznej, z drogi w strefie zamieszkania oraz w strefie ruchu. Dzieje się to w zgodzie z art. 50a ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602 z późn. zm.).

Często jak pytamy Was o umowę nie możecie jej znaleźć, bo już dawno nie pamiętacie, że w ogóle byliście właścicielami takiego pojazdu. Przedstawienie umowy w urzędzie nie tylko ułatwi nam pracę, ale odciąży Was od niepotrzebnego stresu - informuje na swojej stronie Straż Miejska.

Weterynarz i malutki piesek zachęcają do kupna lecznicowych gadżetów
Sonda
Czy Iga Świątek wciąż będzie dominowała w kobiecym tenisie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE