Wracają porody rodzinne w Szpitalu Wojewódzkim w Elblągu

2021-02-19 12:23

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu informuje, że dopuszcza możliwość obecności osoby towarzyszącej przy porodzie. Oddział Położniczo-Ginekologiczny spełnia kryteria wypracowane przez konsultantów krajowych w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz perinatologii, a także rygorów bezpieczeństwa wdrożonych przez nasz szpital.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przywraca możliwość obecności osoby towarzyszącej przy porodzie. Oddział Położniczo-Ginekologiczny spełnia kryteria wypracowane przez konsultantów krajowych w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz perinatologii, a także rygorów bezpieczeństwa wdrożonych przez nasz szpital.

W celu zachowania bezpieczeństwa, osoba towarzysząca musi dostosować się do poniższych zaleceń:

1) osoba towarzysząca może uczestniczyć od I okresu porodu i powinna opuścić oddział w ciągu 2 godzin po porodzie - dotyczy fizjologicznego porodu.

2) osoba towarzysząca jest zobowiązana do:

- wypełnienia ankiety epidemiologicznej - noszenia przez cały czas pobytu w szpitalu maseczki, rękawiczek i fartucha, który zapewnia szpital - do posiadania i użycia środka dezynfekcyjnego dedykowanego do wnoszonego przez siebie sprzętu nagrywającego (telefon komórkowy, aparat, kamera itp.) - w przypadku posiadania ujemnego testu antygenowego lub PCR w kierunku antygenu SARS-CoV-2 do przedstawienia go personelowi (test jest nieobowiązkowy i nie jest warunkiem dopuszczenia osoby towarzyszącej)

3) osoby towarzyszące pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji nie mogą uczestniczyć w porodzie i wchodzić na teren szpitala

4) ostateczną decyzję o możliwości odbycia porodu w towarzystwie bliskiej osoby podejmuje lekarz Oddziału. Decyzja uzależniona jest od kwalifikacji wstępnej, która odbywa się w Położniczej Izbie Przyjęć i podejmowana jest w oparciu o oszacowanie ryzyka epidemiologicznego i związanego z tym rozprzestrzeniania się zakażenia oraz stanu klinicznego rodzącej.

14-latkowie okradali seniorów metodą "na policjanta"
Sonda
Uczniowie powinni wrócić do szkoły w lutym 2021?