Święto Chleba

i

Autor: fanpejdż Miasto Elbląg

Wiemy co będzie się działo podczas Święta Chleba!

2022-07-29 11:58

Tradycyjnie ostatni weekend wakacji to Elbląskie Święto Chleba. W tym roku przypada ono w dniach 26-28 sierpnia. Będzie to już XVI edycja naszego wydarzenia. Przez trzy dni Stare Miasto będzie tętniło życiem, w każdej części starówki będzie można znaleźć coś interesującego.

- Tradycyjnie odbędzie się jarmark produktów regionalnych – na tę chwilę mamy już zgłoszonych ok. 120 wystawców, planujemy również koncerty, wspólne gotowanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni – w tym roku gotujemy żurek oraz grochówkę. Będą również różnego rodzaju warsztaty rzemieślnicze, pokazy ognia, czy animacje dla dzieci.

- Tak jak podczas Dni Elbląga nie zapominamy, że ten rok jest rokiem tradycji morskich Elbląga – w związku z tym będą również atrakcje związane z wodą. To między innymi wyścigi smoczych łodzi, rejsy statkiem, czy koncerty - na żeglarską nutę. Wracamy również do naszej tradycji – spotkań z przedstawicielami miast partnerskich podczas Święta Chleba. Na tę chwilę potwierdziło swój udział sześć delegacji.

- Serdecznie zapraszam do udziału i wspólnego świętowania – zachęcał i zapraszał Witold Wróblewski prezydent Elbląga

Atrakcje i mocny koncertowy program Jarmark produktów regionalnych wystartuje już w piątek, tak jak strefa zabaw na Wyspie Spichrzów. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się program koncertowy, piątkowy koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej „Wodecki – wspomnień czar”, sobotnie szantowo-żeglarskie granie z The Nierobbers na czele, po gwiazdy tegorocznego Święta Chleba - FISZ EMADE TWORZYWO i FUTURE FOLK.

Trzeba się badać, trzeba się ruszać Święto Chleba będzie nie tylko okazją do smakowania licznych potraw, ale sprzyjać będzie także zadbaniu o zdrowie. Dlatego na Starym Rynku stanie Punkt Badań Profilaktycznych. Natomiast elbląski MOSiR z okazji Święta organizuje wyścigi smoczych łodzi. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia od zorganizowanych grup mieszkańców.

Eska Summer City Olsztyn! Moto Show Olsztyn 2022
Sonda
Gdzie miałaś/miałeś kontakt z manipulowaniem ludźmi?