Wielkanocna zbiórka żywności. Zobacz czego potrzeba

2022-03-29 13:33

W tym trudnym, niepewnym czasie Święta Wielkanocne powinny wszystkim przynieść trochę radości i nadzieję Jak co roku w tym celu organizujemy Świąteczną Zbiórkę Żywności w sklepach i liczymy na taką, jak zawsze, hojność klientów sieci handlowych.

Trwająca od 2020 roku pandemia pogorszyła sytuację wielu Polaków, którzy stracili pracę lub ich dochody znacznie zmalały, a wydatki rosną z powodu inflacji cen. Osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, samotni rodzice, bezdomni i bezrobotni – to tylko część grup, do których trafia pomoc Banków Żywności i które teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia. W Polsce prawie 2 miliony osób żyje w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że na wszystkie swoje wydatki ma do dyspozycji mniej niż 600 zł miesięcznie.

– To jedna z najważniejszych zbiórek żywności od lat. W obliczu trudnej sytuacji, która dotyka wielu ludzi istnieje jedno słowo, które może nam pomóc: „razem”. Stojąc ramię w ramię, wyciągając do siebie pomocną dłoń i wspierając osoby potrzebujące, możemy rozwiązać wiele problemów – mówi Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. – Musimy pomagać mądrze i zrozumieć, że nasze wsparcie będzie potrzebne jeszcze długo.

Potrzeba:

- produktów z długą datą ważności: makarony, ryż, kasze, herbaty, kawy, czekolady

- oleju

- produktów dla dzieci

- środków higienicznych

Wielkanocna Zbiórka Żywności działa także jako sklep online zbiorkazywnosci.pl. Jest to rodzaj skarbonki – dzięki zebranym środkom  Banki Żywności zajmą się zakupem produktów do paczek świątecznych. Sklep online będzie działał do 2 kwietnia br.

Brutalne morderstwo Pawła
Sonda
Czy spotkałeś się z myszami lub szczurami w swojej piwnicy?