Islandia debiut hokej

i

Autor: UKS WIKINGOWIE

Udany debiut elbląskich hokeistek w Islandii

2021-11-15 11:49

Za nami Turniej Czterech Narodów Juniorek U18 w hokeju na lodzie w Reykiaviku. Z orzełkiem na piersi wystąpiły dwie zawodniczki z Elbląga: Maja Brzezińska (16 lat) i Julia Grzelak (17 lat), które hokejowego abecadła uczyły się w elbląskim UKS Wikingowie.

To był rewelacyjny debiut Mai Brzezińskiej w wydarzeniu takiej rangi! Pierwszego dnia turnieju Polki pokonały gospodarzy Turnieju — Islandię z wynikiem 3:2.

Pierwszą bramkę dla Polek strzeliła Maja. Drugiego dnia przeciwniczkami Orlic była drużyna z Wielkiej Brytani. Jedyną bramkę dla Reprezentacji strzeliła grająca z numerem 8 Maja Brzezińska, która po meczu została nagrodzona tytułem MVP jako najlepsza zawodniczka meczu.

W sobotnim spotkaniu przeciwko drużynie z Hiszpanii Maja strzeliła kontaktową bramkę na 3:4, ale niestety Polkom zabrakło czasu na zremisowanie spotkania. Komentatorzy bardzo chwalili Maję za jej odważną, szybkę grę i docenili ciężką pracę na lodzie, jaką wykonała dla swojej drużyny, zdobywając bramki i asystując przy innych.

Historia Mai i Julki pokazuje, że w mieście bez tradycji hokejowych, w których nie ma drużyn seniorskich hokeja na lodzie rodzą się talenty hokejowe, które dobrze rozwijane mogą dać początek do występów w dużych imprezach hokejowych rangi międzynarodowej.

Trenerzy UKS Wikingowie — Ireneusz Wala i Krzysztof Kurnicki nauczyli dziewczyny podstaw i znaleźli drogę do dalszego rozwoju zawodniczek. A udany występ w Kadrze Narodowej to już ich ciężka praca oraz determinacja Mai i Julii, oraz poświęcenie ze strony rodziców.

UKS WIKINGOWIE

Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do: