Porównując do zeszłorocznej rekrutacji jest to o ok. 1300 kandydatów mniej, gdyż wówczas przyjęto blisko 2200 chętnych, dla których utworzono aż 74 oddziały. Przyczyną znacznie mniejszej liczby kandydatów w tym roku niż w latach poprzednich była reforma oświaty dot. zniesienia obowiązku nauki w klasach pierwszych dzieci sześcioletnich w 2016 roku.
Nadal widoczna jest tendencja związana z wyborem szkół o profilu zawodowym.
- to wybór blisko 2/3 uczniów.
1 września w technikach naukę rozpocznie 291 uczniów, w branżowych szkołach I stopnia 305, w liceach 301.
Do szkół kształcących w zawodach dostało się łącznie 596 osób, co stanowi 66,4% wszystkich kandydatów. Największym powodzeniem w technikach cieszyły się zawody: technik logistyk - oddział przygotowania wojskowego i technik analityk, natomiast w branżowych szkołach I stopnia: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, elektryk, stolarz, kucharz.
Aby zapewnić jak najszerszą ofertę kształcenia, w tym roku utworzono siedem oddziałów dwuzawodowych. Powstały one w tych zawodach, gdzie liczba kandydatów była niewystarczająca do utworzenia pełnych, samodzielnych klas. Takie oddziały powstały zarówno w technikach jak i branżowych szkołach I stopnia. Ponadto zmniejszona została liczebność niektórych klas.
W liceach ogólnokształcących w roku szkolnym 2024/2025 naukę rozpocznie 301 uczniów, co stanowi 33,6% wszystkich biorących udział w rekrutacji. W zdecydowanej większości kandydaci wybierali klasy z rozszerzoną matematyką, biologią, chemią, fizyką, pozostali wybrali klasy humanistyczne i oddziały sportowe - tu również utrzymała się tendencja ostatnich lat z priorytetem przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.