Elbląska szachistka z życiowym sukcesem na koncie

Autor: prywatne archiwum rodziców Lidki Elbląska szachistka z życiowym sukcesem na koncie

Szach i mat w mistrzowskim stylu. Elbląska szachistka trzecia w Europie

2020-06-05 11:35

16-latka z Elbląga została brązową medalistką Mistrzostw Europy w Szachach. To największy sukces w historii elbląskich szachów kobiecych. Europejskie mistrzostwa odbywały się online, udział w nich wzięło około tysiąc zawodników w tym elblążanka.

Lidia Czarnecka z Elbląga wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy w szachach szybkich (grupa C 1700-2000 FIDE turniej mieszany open).

Nastolatka z Elbląga zdobyła brązowy medal, zdobywając 6 pkt. Wyprzedziły ją Mariam Tevzadze (7 pkt, złoty medal), Sofiia Hryziova (6.5 pkt, srebrny medal).

To kolejny sukces Lidki Czarneckiej na międzynarodowych arenach. Przypomnijmy, do tej pory elblążanka zdobyła 12. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Bratysławie w 2019 roku. Lidia dziękuje klubowi, szkole, trenerowi i swoim kibicom.

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...