zajecia

i

Autor: Konrad Kosacz/ AMiSNS

Studenci z Elbląga udzielali pierwszej pomocy w ekstremalnych warunkach

2023-06-14 13:42

Studenci III roku kierunku ratownictwo medyczne Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu przeszli szkolenie praktyczne z medycyny pola walki, które odbyło się w 2 Elbląskim Dywizjonie Przeciwlotniczym JW 4808.

W trakcie szkolenia wojskowi medycy zapoznali studentów ze sprzętem oraz procedurami ratowniczymi TCCC (ang. Tactical Combat Casualty Care), stosowanymi w medycynie taktycznej.

Medycyna pola walki opiera się na szybkim wdrożeniu działań mających powstrzymać zgon, do którego może dojść w wyniku wykrwawienia, niedrożności dróg oddechowych czy innych obrażeń. Rodzaj urazów, jakich doznaje człowiek w efekcie działania środków bojowych, jest inny niż ten znany z wypadków w warunkach cywilnych. Pomoc udzielana jest w trudnych okolicznościach, a miejsce jej udzielania musi odpowiadać sytuacji na polu walki – wykonywanie czynności nie może przyczynić się do zwiększenia liczby rannych.

Szkolenie zorganizowano dzięki wielkiemu zaangażowaniu Personelu medycznego 2 Elbląskiego Dywizjonu Przeciwlotniczego JW 4808. Serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć z medycyny pola walki. Dzięki zorganizowanemu spotkaniu studenci kierunku ratownictwo medyczne znacznie wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności.

Marek Zuber: Wzrost cen jest katastrofalny
Sonda
Czy polscy skoczkowie osiągną sukces na IE 2023?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE