elektrycy

i

Autor: ANS Elbląg

Praktyczne zajęcia w elbląskiej uczelni dla przyszłych elektryków

2022-12-06 13:14

Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu wzięli udział w wykładach i warsztatach organizowanych w ramach Akademii Praktycznie Stosowanej przez Instytut Politechniczny Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.

Prowadzący wykłady i warsztaty - dr inż. Tomasz Samotyjak podzielił przyszłych elektryków na dwa zespoły.

Grupa pierwsza rozpoczęła swoją wizytę w ANS w Elblągu od zapoznania się z wybranymi zagadnieniami związanymi z rodzajami mierników elektrycznych i ich obsługą. Młodzież dowiedziała się również, jakie są zastosowania prądu elektrycznego w różnych aspektach technicznych, a także jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku porażenia prądem.

Po wstępie teoretycznym uczniowie przeszli do praktyki. Wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych, w trakcie których pod czujnym okiem dra inż. Tomasza Samotyjaka połączyli układy elektroniczne.

Uczniowie z drugiej grupy na początek zapoznali się z możliwościami zaplecza laboratoryjnego oraz wysłuchali wykładu dotyczącego podstaw budowy zasilaczy elektrycznych stosowanych współcześnie oraz czujników wielkości nieelektrycznych tj. wagi, przesunięcia oraz temperatury.

Najbardziej atrakcyjna dla młodzieży okazała się jednak praktyczna część wizyty w laboratorium elektroniki i miernictwa. Pod nadzorem dra inż. Tomasza Samotyjaka, uczniowie mieli okazję połączyć układy elektroniczne oraz zapoznać się z obsługą cyfrowych urządzeń pomiarowych tj. multimetry oraz oscyloskopy. Przyszli elektrycy byli zachwyceni możliwością skorzystania z dostępnych urządzeń, a we własnoręcznie dokonywane pomiary wkradł się nawet element rywalizacji.

-  Było naprawdę fajnie, zwłaszcza że udało nam się wykonać pomiary szybciej niż koledzy - mówili uczniowie ZSTI w Elblągu.

Uczniowie zapowiedzieli, że na pewno odwiedzą naszą Akademię ponownie.

ANS Elbląg

Polski olimpijczyk zagrał w filmie o prostytutkach. Historia z Koprem
Sonda
Czy znasz stawkę podatku od nieruchomości obowiązującą w twoim mieście?