Przywrócono ruch pociągów na trasie Elbląg – Bogaczewo

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Przywrócono ruch pociągów na trasie Elbląg – Bogaczewo

Pożar składowiska odpadów w Gronowie Górnym. Przywrócono ruch pociągów na trasie Elbląg – Bogaczewo

2021-11-19 9:44

Przywrócono ruch pociągów na trasie Elbląg – Bogaczewo (woj. warmińsko-mazurskie) - poinformowały w piątek PKP PLK. Ruch na tej trasie był wstrzymany od czwartku przez pożar składowiska tworzyw sztucznych w Gronowie Górnym, wskutek którego uszkodzona została sieć trakcyjna.

W piątkowym komunikacie PKP PLK podały, że służby techniczne pracowały całą noc i około godz. 5 zakończyły wymianę sieci trakcyjnej nad jednym torem. Wymieniono 200 m sieci uszkodzonej przez pożar obok linii kolejowej pod Elblągiem.

- Możliwe jest już kursowanie pociągów na odcinku Elbląg – Bogaczewo. Pociągi dalekobieżne PKP Intercity na trasie łączącej Olsztyn z Trójmiastem ponownie jadą przez Elbląg - przekazały PKP PLK.

Na drugim torze naprawa - ze względu na zakres uszkodzeń - planowana jest do początku przyszłego tygodnia. Przywrócenie rozkładowego rozkładu jazdy powinno nastąpić w poniedziałek rano.

- Służby dziś od rana przystąpiły już do wymiany 60 m torów, które wskutek wysokich temperatur zostały zdeformowane. Następnie pociąg sieciowy wymieni około 300 m sieci trakcyjnej - podały PKP PLK.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY

Pożar przechowywanych na placu magazynowym w Gronowie Górnym tworzyw sztucznych przeznaczonych do produkcji granulatu wybuchł w nocy ze środy na czwartek. Według straży objął powierzchnię około 7 tys. m kw. W akcji gaśniczej uczestniczyło 20 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i OSP. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.