Ruszyła budowal bloku operacyjnego przy Komeńskiego w Elblągu

i

Autor: Krzysztof Jaworski Ruszyła budowal bloku operacyjnego przy Komeńskiego w Elblągu

Ponad 50 mln na zdrowie elblążan. Ruszył prace przy Komeńskiego

2021-03-25 16:30

Rozpoczęła się jedna z największych elbląskich inwestycji szpitalnych. Na terenach zielonych Szpitala Miejskiego przy Komeńskiego ruszyła budowa nowego bloku operacyjnego.

Nowy blok operacyjny powstaje obok oddziały psychiatrycznego. Wraz z nim powstanie centralna sterylizatornia. Blok operacyjny to pięć nowoczesnych sal operacyjnych. Chodzi o oddziały zabiegowe takie jak chirurgia dziecięca, jak chirurgia ogólna i onkologiczna, chirurgia ręki, okulistyka, laryngologia. Budowa bloku, to część większej inwestycji polegającej także na modernizacji czterech oddziałów szpitalnych - oddziału psychiatrycznego, chirurgii dziecięcej, pediatrycznego i oddziału rehabilitacji kardiologicznej. Całość będzie kosztowała ok 52 mln zł. Elbląg pozyskał na roboty 36 mln dofinansowania z Unii Europejskiej. Budowa nowego bloku operacyjnego powinna być zakończona do końca 2022 r.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rzucił się na policjantów z bagnetem

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?