Koncepcja wydarzenia obejmuje uroczystą paradę jednostek pływających (statków, jachtów, łodzi, katamaranów, rowerów wodnych, kajaków, skuterów i innych), które przystrojone flagą Polski lub elementami biało-czerwonymi zaprezentują się przed publicznością zgromadzoną na Starym Mieście – na Bulwarze Zygmunta Augusta oraz w okolicach mostów Niskiego i Wysokiego. Tam również odbędzie się oficjalna część uroczystości.
Parada dla miłośników wypoczynku na wodzie
Do udziału w Paradzie zapraszamy wszystkie osoby, które kochają żeglarstwo i aktywny wypoczynek na wodzie. Zależy nam na tym, aby spotkać się, poznać, wymienić doświadczeniami i przede wszystkim wspólnie zaakcentować radość czerpaną z kontaktu z wodą z poziomu jednostek pływających.Program Parady Wodnej12:30 – zbiórka jednostek pływających na nawrotni (szerokie miejsce z dalbami dające możliwość poczekania na swoją kolejkę) 12:30 – 12:55 – formowanie szyku 13:00 – podniesienie Mostu Niskiego, wpłynięcie na Bulwar, runda honorowa, prezentacja jednostek/organizacji 13:30 – wypłynięcie w stronę Jeziora Druzno przez podniesiony Most Wysoki i nawrotka na wysokości mostu ul. Wyszyńskiego 13:45 – ponowne wpłynięcie na Bulwar, cumowanie przy nabrzeżach Bulwar14:00 – zakończenie części paradnej 14:30 – 18:00? – koncert szant na Przystani Grupy Wodnej, wspólne spotkanie, grill i biesiadowanie
Przyjazna atmosfera
Zasadą naczelną Parady Wodnej ma być swobodna i przyjazna atmosfera w połączeniu z szacunkiem dla środowiska wodnego i innych uczestników. Prezentacja odbywać się będzie w spacerowym tempie. Uczestników korzystających ze swoich jednostek pływających bardzo prosimy o udekorowanie ich flagą Polski lub innymi akcentami w barwach biało-czerwonych.