czy to jest kochanie

i

Autor: CSE Światowid

Ostatni dzwnek na zgłoszenie się do Festiwalu Sztuki Słowa

2023-02-23 10:09

Do piątku (24 lutego) można zgłaszać się do udziału w jubileuszowej XXV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”, który potrwa od 17 do 19 marca. Festiwal skierowany jest do pasjonatów języka ojczystego. Czekamy na uczestników w dwóch kategoriach: recytatorzy i wykonawcy piosenki poetyckiej.

Muzyczna uczta

To, co dobre, powinno trwać! Dlatego zapraszamy do udziału w 25. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”! Tym, co wyróżni tegoroczny festiwal, będzie recital Edyty Geppert z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza, który odbędzie się pierwszego dnia festiwalu oraz koncert laureatów połączony z koncertem wyjątkowej artystki Stanisławy Celińskiej wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.

Festiwal – pierwszy krok do kariery

Wszystkich miłośników recytacji i piosenki poetyckiej zapraszamy do udziału w muzycznej przygodzie.

Mam nadzieję, że będzie to niezwykle inspirująca lekcja poszukiwania, odkrywania i spotkania ze słowem – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Celem naszego Festiwalu jest odkrycie i nagrodzenie artystów, dla których wybitny tekst, adekwatna muzyka są istotne w dziele tworzenia oraz prezentacji utworów – dodaje Antoni Czyżyk.

Prezentacje konkursowe XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?" w kategorii recytacja rozpoczną się w sobotę, 18 marca, o godzinie 10:00 i potrwają do godziny 14:00, natomiast od godziny 17:00 do 20:00 prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej (próby od 13:00).

Recytacja jest rodzajem interpretacji artystycznej, w której słowo stanowi element podstawowy.

Recytacja jest sztuką żywego słowa. Oznacza to, że głównym obszarem poszukiwań interpretacyjnych recytatora winna być praca nad słowem i tylko tutaj leży szansa wzbogacenia interpretacji – zaznaczają organizatorzy. Recytatorzy szukają środków interpretacyjnych, koncentrując się w pracy nad samym słowem, nad techniką słowa, nad instrumentem mowy, nad opanowaniem i rozwijaniem środków wyrazu artystycznego – dodają.

Piosenka poetycka zaś od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia słuchaczy. Trudno nie dostrzec wartości utworów muzycznych tego gatunku. Doskonałe teksty literackie współgrają tu z harmonijną melodią, która niesie słowa i podkreśla emocjonalność przekazu – kończą organizatorzy.

Więcej informacji o Festiwalu, a w szczególności karty zgłoszeniowe oraz regulamin można znaleźć poniżej (załączone w plikach pdf). Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu lub mailowo aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznie 55 611 20 59.

Zapowiedź piątkowego wydania specjalnego
Sonda
Ile kotów widzisz na tym obrazku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE