czy to jest kochanie

i

Autor: CSE Światowid

Ostatni dzwnek na zgłoszenie się do Festiwalu Sztuki Słowa

2023-02-23 10:09

Do piątku (24 lutego) można zgłaszać się do udziału w jubileuszowej XXV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”, który potrwa od 17 do 19 marca. Festiwal skierowany jest do pasjonatów języka ojczystego. Czekamy na uczestników w dwóch kategoriach: recytatorzy i wykonawcy piosenki poetyckiej.

Muzyczna uczta

To, co dobre, powinno trwać! Dlatego zapraszamy do udziału w 25. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”! Tym, co wyróżni tegoroczny festiwal, będzie recital Edyty Geppert z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza, który odbędzie się pierwszego dnia festiwalu oraz koncert laureatów połączony z koncertem wyjątkowej artystki Stanisławy Celińskiej wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.

Festiwal – pierwszy krok do kariery

Wszystkich miłośników recytacji i piosenki poetyckiej zapraszamy do udziału w muzycznej przygodzie.

Mam nadzieję, że będzie to niezwykle inspirująca lekcja poszukiwania, odkrywania i spotkania ze słowem – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Celem naszego Festiwalu jest odkrycie i nagrodzenie artystów, dla których wybitny tekst, adekwatna muzyka są istotne w dziele tworzenia oraz prezentacji utworów – dodaje Antoni Czyżyk.

Prezentacje konkursowe XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?" w kategorii recytacja rozpoczną się w sobotę, 18 marca, o godzinie 10:00 i potrwają do godziny 14:00, natomiast od godziny 17:00 do 20:00 prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej (próby od 13:00).

Recytacja jest rodzajem interpretacji artystycznej, w której słowo stanowi element podstawowy.

Recytacja jest sztuką żywego słowa. Oznacza to, że głównym obszarem poszukiwań interpretacyjnych recytatora winna być praca nad słowem i tylko tutaj leży szansa wzbogacenia interpretacji – zaznaczają organizatorzy. Recytatorzy szukają środków interpretacyjnych, koncentrując się w pracy nad samym słowem, nad techniką słowa, nad instrumentem mowy, nad opanowaniem i rozwijaniem środków wyrazu artystycznego – dodają.

Piosenka poetycka zaś od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia słuchaczy. Trudno nie dostrzec wartości utworów muzycznych tego gatunku. Doskonałe teksty literackie współgrają tu z harmonijną melodią, która niesie słowa i podkreśla emocjonalność przekazu – kończą organizatorzy.

Więcej informacji o Festiwalu, a w szczególności karty zgłoszeniowe oraz regulamin można znaleźć poniżej (załączone w plikach pdf). Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu lub mailowo aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznie 55 611 20 59.

Zapowiedź piątkowego wydania specjalnego
Sonda
Ile kotów widzisz na tym obrazku?