rand Prix Elbląga w Biegach na Orientację

i

Autor: EKO Gryf rand Prix Elbląga w Biegach na Orientację

Orientacja w parku Modrzewie

2022-02-08 12:52

W weekend odbędzie się piąta runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Start lutowej edycji będzie miał miejsce w sobotę, 12 lutego o godzinie 10 w parku Modrzewie (od strony al. Odrodzenia). Na zawody zapisać się można drogą mailową, telefoniczną lub wyjątkowo na miejscu w biurze zawodów.

Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację jest cykliczną imprezą organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy Klubie 16. Pułku Wsparcia Dowodzenia. Uczestnicy podczas całego cyklu odwiedzają wszystkie elbląskie parki oraz Stare Miasto, poznając w ten sposób ciekawe miejsca w mieście i spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu. Podsumowanie tegorocznego Grand Prix odbędzie się w czerwcu 2022 roku podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga w Biegach na Orientację.

W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy płeć. Można biegać indywidualnie, z rodziną, ze znajomymi czy z psem. Można też trasę przejść spacerem lub z kijkami. A zasady są bardzo proste, ponieważ celem każdego uczestnika jest jak najszybsze pokonanie trasy poprzez odnajdywanie ukrytych w przestrzeni parku Modrzewie punktów kontrolnych. W tym celu biegacze mają do pomocy szczegółową mapę.

Zgłoszenia do zawodów należy dokonywać na niżej podany adres email: bieginaorientacje@mosir.elblag.eu,  lub numer telefonu: 662 290 857. Kategorie szkolne - w zgłoszeniu należy podać nazwisko i imię zawodnika (zawodników przy zgłoszeniu zbiorowym), nazwę szkoły, do której uczęszcza i kategorię. Kategoria kobiet, mężczyzn i open - tylko imię i nazwisko. Kategoria rodzinna - imiona i nazwiska opiekunów i dzieci. Zawody odbędą się z wykorzystaniem elektronicznego systemu pomiaru czasu. Na zawody można się zapisać (wyjątkowo) również 15 minut przed startem imprezy.

Jak przystało na imprezę dla orientalistów, parametry biura zawodów zostały zakodowane tym razem współrzędnymi geograficznymi. To jednak nic tajemniczego, wystarczy kliknąć link i na mapie Google wszystko będzie widać. Parametry lokalizacyjne biura zawodów: 54°11’15.4″N 19°23’30.1″E.

Regulamin i terminy biegów są dostępne na stronie MOSiR. Udział w biegach jest bezpłatny.

Torunianie aresztowani za fałszywe banknoty. Grozi im gigantyczna odsiadka